A dat un eurogol pentru Slobozia și a ucis FCSB, iar reacția sa de după meci e la fel de „tupeistă”!

Vezi galeria foto - 5 poze

Jucătorul care a egalat penjtru Unirea Slobozia cu un eurogol în minutul 90, ucigând FCSB, a avut o reacție „tupeistă” la finalul partidei.

Andrei Dorobanțu a egalat pentru nou-promovata Unirea Slobozia în minutul 90 cu un eurogol din afara careului, mijlocașul fiind trimis în teren în partea a doua a confruntării.

Reacția „tupeistă” a jucătorului care a dat un eurogol pentru Slobozia și a ucis FCSB

Nou promovata Unirea Slobozia a produs surpriza la Clinceni, terminând la egalitate, 2-2, cu FCSB, campioana din sezonul trecut. Echipa gazdă putea da lovitura în minutul 90+3, când mingea deviată de Ngezana a lovit transversala porții lui Tânovanu.

Formația pregătită de Adrian Mihalcea a revenit de două ori, iar reușita care a adus un punct Unirii Slobozia a venit în minutul 90, după eurogolul lui Andrei Dorobanțu, cu un șut din afara careului mare.

„Mereu încerc să trag la poartă. Pentru mine e perfect un debut împotriva campioanei, cu gol. Mă așteptam să adunăm puncte în primele etape, muncim și suntem agresivi. Nu ne-am demoralizat nici măcar la acel penalty. Am știut că putem reveni, că suntem puternici și că suntem muncitori”, a spus el la finalul partidei

Campioana a deschis scorul în minutul 34, după lovitura de cap a lui Lixandru, dar Ilie a înscris după câteva zeci de secunde, în același mod, tot după un corner.

Minutul 54 a adus cea mai controversată fază a meciului. Darius Olaru a fost busculat în afara careului mare, dar a căzut în suprafața de pedeapsă a gazdelor. După consultarea sistemului VAR, centralul a dat penalty pentru oaspeți, transformat de același jucător.

În urma acestui rezultat, Unirea Slobozia a ajuns la patru puncte, după ce în prima etapă a învins Farul Constanța, în deplasare, cu 1-0. De partea cealaltă, FCSB are două puncte, campioana  României remizând în runda precedentă, pe Stadionul Steaua, cu U Cluj, 1-1.

Publicat: 20 07. 2024, 00:49