A ieşit scandal la vestiare după Sepsi – Dinamo Bucureşti 1-1. Acuzații grave pentru „câini”

A ieşit scandal la vestiare după Sepsi - Dinamo Bucureşti 1-1. Acuzații grave pentru „câini”
SURSA FOTO: SPORT PICTURES
  • Publicat:

Prezent în zona vestiarelor după Sepsi – Dinamo București 1-1, partidă din etapa 3 a Superligii, Attila Hadnagy a răbufnit și a făcut câteva acuzații grave în direcția „câinilor”.

Directorul sportiv al clubului din Covasna s-a declarat profund dezamăgit de atitudinea pe care au avut-o fanii lui Dinamo și în același timp a contestat și brigada de arbitraj condusă de Horațiu Feșnic.

„Un arbitraj cam dubios. D-aia suntem unde suntem în 2024”. Attila Hadnagy a ieșit la atac după Sepsi – Dinamo București. Ce l-a deranjat

Sâmbătă, 27 iulie 2024, Sepsi OSK și Dinamo București s-au duelat în etapa 3 din Superliga, iar la capătul celor 90 de minute, tabela de marcaj a indicat un rezultat de egalitate, 1-1.

Covăsnenii au deschis scorul în minutul 29, prin Florin Ștefan, și au izbutit să conducă o bună bucată de timp. Însă, în repriza secundă, elevii lui Zeljko Kopic au reușit să preia controlul jocului și în cele din urmă a venit și răsplata. „Câinii” au restabilit egalitatea în minutul 74, mulțumită unui gol marcat de Petru Neagu, care se afla pe teren de doar două minute. Golul reprezentantului din Republica Moldova a tranșat soarta confruntării de la Sfântu Gheorghe, 1-1, iar Sepsi și Dinamo rămân în partea superioară a clasamentului.

După meci, antrenorul gazdelor, Bernd Storck, a atacat arbitrajul și a spus răspicat că formația sa ar fi trebuit să beneficieze de un penalty, în urma unui henț comis de Eddy Gnahore.

Aflat în zona vestiarelor, Attila Hadnagy a contestat și el brigada condusă de Horațiu Feșnic, însă nu pentru presupusul henț al lui Gnahore, ci pentru faptul că nu a oprit jocul atunci când din sectorul rezervat fanilor dinamoviști s-au făcut câteva scandări xenofobe. Suporterii „câinilor” au scandat în repetate rânduri împotriva Ungariei, iar acest detaliu l-a determinat pe directorul sportiv al lui Sepsi să reacționeze vehement:

Un arbitraj cam dubios, dacă pot să-i zic așa. Să nu oprești meciul niciodată când au strigat de nu știu câte ori suporterii lui Dinamo, afară cu ungurii… Și nu mai zic alte înjurături. Să nu oprești… D-aia suntem unde suntem în 2024, dar mergem înainte, asta este”, a răbufnit Attila Hadnagy, potrivit gsp.ro.

„Ceva josnic și urât”

Întrebat fiind dacă a încercat să poarte un dialog cu vreun component al brigăzii de arbitraj, Attila Hadnagy a transmis răspicat că nu:

Nu putem să vorbim cu arbitrii că nici nu te bagă în seamă!”, a completat oficialul lui Sepsi.

În continuare, Attila Hadnagy a evidențiat din nou lipsa de reacție a arbitrilor:

Arbitrii am văzut că nu aud. Este ceva josnic și urât! În 2024, să ne strige afară cu ungurii. D-aia suntem unde suntem. Nu o să se oprească dacă domnii arbitri lasă jocul să continue. Puteam să spun că Dinamo are o galerie frumoasă, dar ce-au strigat a fost josnic”, a încheiat directorul sportiv al lui Sepsi.

După 3 etape disputate, Sepsi este pe locul 2 în Superliga României, cu 7 puncte, la egalitate cu Oțelul Galați. În schimb, Dinamo e pe 4, cu 4 puncte. Clasamentul se mai poate modifica în urma meciurilor programate duminică și luni.

Urmărește ProSport.ro pe Google News
Știri despre
Pe aceeași temă
Cuplul BOMBĂ al finalului de an! Vedeta PRO TV s-a combinat cu un coleg
Cuplul BOMBĂ al finalului de an! Vedeta PRO TV s-a combinat cu un coleg
Minus 300.000€ pentru Ianis Hagi
Minus 300.000€ pentru Ianis Hagi
Ce s-a aflat despre tânărul care a lovit-o mortal pe Beatrice, polițista de 23 de ani care mai avea doar 5 kilometri până ajungea acasă?! Nu el ar fi trebuit să fie la volanul mașinii în noaptea tragediei
Ce s-a aflat despre tânărul care a lovit-o mortal pe Beatrice, polițista de 23 de ani care mai avea doar…
Horațiu Moldovan, spre Serie A! Serie impresionantă a lui Sassuolo, care defilează cu românul în poartă
Horațiu Moldovan, spre Serie A! Serie impresionantă a lui Sassuolo, care defilează cu românul în poartă
Andrei Ivan şi-ar putea face bagajele şi ar putea pleca de la Universitatea Craiova! Clubul cu care poate semna în această iarnă
Andrei Ivan şi-ar putea face bagajele şi ar putea pleca de la Universitatea Craiova! Clubul cu care poate semna în…
Gâlcă a câştigat din nou cu Craiova, dar a recunoscut:
Gâlcă a câştigat din nou cu Craiova, dar a recunoscut: "Presiunea rămâne. Există posibilitatea de a nu rămâne"
Singurul fruct care înlocuiește băuturile energizante. Se găsește în toate magazinele din România și 1 kg costă 7 lei
Singurul fruct care înlocuiește băuturile energizante. Se găsește în toate magazinele din România și 1 kg costă 7 lei
Scandal monstru după ce Aura Șova a câștigat Vocea României 2024. Acuzațiile dure au bombardat internetul: “Să vă fie rușine!”
Scandal monstru după ce Aura Șova a câștigat Vocea României 2024. Acuzațiile dure au bombardat internetul: “Să vă fie rușine!”
BANCUL ZILEI. Gigi Becali prinde pestisorul de aur:  - Sunt ăla cu 3 dorințe!
BANCUL ZILEI. Gigi Becali prinde pestisorul de aur: - Sunt ăla cu 3 dorințe!
Ciclonul polar loveşte România în noaptea de sâmbătă. 7 judeţe intră sub cod galben de ninsori şi viscol
Ciclonul polar loveşte România în noaptea de sâmbătă. 7 judeţe intră sub cod galben de ninsori şi viscol
Astăzi este SOLSTIȚIUL! Ce să NU faci în cea mai scurtă zi din an
Astăzi este SOLSTIȚIUL! Ce să NU faci în cea mai scurtă zi din an
Neica nimeni, care nu au făcut nimic! Aruncă cu lături Diana Şucu, reacţie vehementă după ce soţul său a cumpărat Genoa
Neica nimeni, care nu au făcut nimic! Aruncă cu lături Diana Şucu, reacţie vehementă după ce soţul său a cumpărat…
Joe Biden, președinte doar pe hârtie: dormea tot timpul și delega totul. Cine trăgea de fapt sforile la Casa Albă?
Joe Biden, președinte doar pe hârtie: dormea tot timpul și delega totul. Cine trăgea de fapt sforile la Casa Albă?
Călin Georgescu a luat decizia. A anunțat în direct: Mă dezic total!
Călin Georgescu a luat decizia. A anunțat în direct: Mă dezic total!
VIDEO Postarea șocantă a medicului psihiatru de 50 de ani care a produs măcelul de la târgul de Crăciun din Magdeburg, Germania
VIDEO Postarea șocantă a medicului psihiatru de 50 de ani care a produs măcelul de la târgul de Crăciun din…
Vedete cu lenjeria intimă la vedere! Topul celor mai transparenți chiloței
Vedete cu lenjeria intimă la vedere! Topul celor mai transparenți chiloței
Cele mai bune jocuri ale anului 2024
Cele mai bune jocuri ale anului 2024
Lovitură pentru TikTok. O ţară europeană interzice aplicaţia chineză / Şi în România au fost voci care au cerut suspendarea TikTok în urma alegerilor prezidenţiale
Lovitură pentru TikTok. O ţară europeană interzice aplicaţia chineză / Şi în România au fost voci care au cerut suspendarea…
TOP 5 decorațiuni auto care te lasă fără talon. Mare grijă de montezi pe mașină
TOP 5 decorațiuni auto care te lasă fără talon. Mare grijă de montezi pe mașină
Iubire cu parfum de lavandă, rezumat episoade 38, 39 și 40, 20 decembrie 2024. Anda, bulversată! Soțul ei, Albert, a găsit-o
Iubire cu parfum de lavandă, rezumat episoade 38, 39 și 40, 20 decembrie 2024. Anda, bulversată! Soțul ei, Albert, a…
×