Abia a semnat cu FCSB, că Gigi Becali deja vrea să-l vândă! Transferul de Champions League poate pleca pe o sumă record: „L-a depășit deja pe Coman”

Gigi Becali vrea să-l vândă pe jucătorul care abia a semnat cu FCSB și spune că transferul de Champions League poate pleca pe o sumă record.

Marius Ștefănescu a fost adus de Gigi Becali la FCSB pentru a-l înlocui pe Florinel Coman, iar patronul Gigi Becali se gândește, deja, să-l vândă pe jucător.

Gigi Becali vrea să-l vândă pe o sumă record pe jucător abia sosit la FCSB pentru Champions League

Adus în această vară la FCSB de Gigi Becali în schimbul a 1,3 milioane de euro, Marius Ștefănescu a impresionat încă de la primul meci oficial, marcând în Supercupa României, câștigată cu 3-0 în fața dizivionarei secunde Corvinul Hunedoara. Patronul i-a stabilit, deja, suma de transfer.

„El nu va pleca sub 10 milioane, nu se va mişca de la noi. El l-a depăşit pe Coman acum. Coman driblează mai mult şi dă la poartă. Ştefănescu dă gol, nu trage la poartă. Rar sunt marii jucători care fac asta. Rafinamentul ăsta la gol nici la marii jucători nu vezi. Nu am avut jucător ca el. M-a încântat”, a declarat Gigi Becali, potrivit fanatik.ro.

Gigi Becali nu se mai oprește cu laudele la adresa lui Marius Ștefănescu

FCSB a început în forță sezonul, câștigând primul trofeu pus în joc, Supercupa României, după ce a învins divizionara secundă Corvinul Hunedoara cu 3-0. Meciul s-a jucat pe Stadionul Steaua, iar David Miculescu a deschis scorul în minutul 21.

Marius Ştefănescu a majorat diferența în minutul 52, după o pasă de la Daniel Popa, iar şi Luis Phelipe a stabilit scorul final cu 10 minute înainte de ultimul fluier al arbitrului. Foarte impresionat de evoluția jucătorului adus de la Sepsi, Gigi Becali nu a ratat ocazia de a-l lăuda a doua zi după meci.

„Ștefănescu, deprinderea lui nu o văd nici la marii fotbaliști! Ăia mari, grei. Au valoare, trag la poartă, dar foarte puțini bagă mingea în poartă! La golul ăla, s-a văzut, s-a uitat și a dat-o acolo! I-a dat direcție. Rar jucător așa. Ocaziile ratate eu le pun goluri! Inteligența lui a făcut să apară acolo”, a spus patronul de la FCSB.