Andrei Ivan, mesaj clar pentru Eugen Neagoe și Mihai Rotaru după Dinamo – Universitatea Craiova: „Joc pe un post nou și nu mă simt bine!”

Andrei Virgil Ivan se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Dinamo Bucuresti si Universitatea Craiova, din cadrul Superligii Superbet, desfasurat pe Stadionul National Arcul de Triumf din Bucuresti, luni 17 iulie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Andrei Ivan, extrema stânga în vârstă de 26 de ani de la Universitatea Craiova, și-a exprimat nemulțumirea legată de schimbarea poziției sale pe teren, după meciul cu Dinamo.

Meciul dintre Dinamo și Universitatea Craiova s-a disputat luni seară, pe Stadionul „Arcul de Triumf” din Capitală, în cadrul primei etape a noului sezon din Superliga, iar oltenii au învins cu scoruld e 1-0, după golurile marcate de către Andrei Ivan, din penalty, în minutul 54, respectiv Jovan Markovic, în minutul 90+6.

După această partidă, Andrei Ivan a vorbit și despre faptul că i-a fost modificată poziția pe teren. Acum joacă în banda dreaptă și fotbalistul a recunoscut că nu se simte bine pe acest post.

„Un meci greu în prima repriză. La pauză, a vorbit Mister cu noi și am arătat altă atitudine. N-am intrat pe vârfuri, dar nu a fost să fie. Joc o poziție nouă, în banda dreaptă și e foarte dificil și pentru mine. Ne dorim să câștigăm un trofeu, titlul sau Cupa României, dar o să fie un drum lung până acolo.

(n.r. Îl vei convinge pe selecționer?) Nu știu. Joc pe un post nou și nu mă simt bine, dar trebuie să mă acomodez, să dau tot ce pot pe teren”, a spus Andrei Ivan, la flash-interviul de după meci.

„Am început puțin temători prima repriză. Am avut o discuție la vestiar, s-a văzut o schimbare în repriza a doua. Suntem bucuroși că am câștigat. Mă bucur că am ajutat la această victorie. (n.r. cei de la Dinamo) Au avut un joc foarte bun, o posesie foarte bună, dar important este că am scos cele trei puncte. Este start de sezon, venim după un cantonament foarte greu. Important este că ne-am îndreptat în a doua repriză. Ne dorim acest trofeu, dar mai e mult până atunci. Vrem să luăm fiecare meci în parte și să acumulăm cât mai multe puncte. Cu siguranță, cu toții putem mai mult”, a spus și Alex Mitriță, după meci

Publicat: 17 07. 2023, 23:48
Actualizat: 17 07. 2023, 23:49