Anunț de ultimă oră pentru toți fanii care merg la meciul Farul – FCSB! Măsură fără precedent pe stadion: nu mai ai voie să ieși până la pauză! Ce se întâmplă dacă faci asta e incredibil

Organizatorii meciului Farul Constanța – FCSB au făcut un anunț de ultima oră pentru toți fanii care merg la duelul decisiv în lupta pentru titlu.

• Farul Constanța – FCSB se joacă azi, ora 21.00, în etapa a 9-a din play-off-ul Superligii, sezonul 2022-2023, Live Video Online pe ProSport și la TV pe Digi Sport 1, Orange Sport 1 și Prima Sport.

Farul Constanța primește vizita celor de la FCSB pe stadionul din Ovidiu, iar organizatorii au anunțat ce măsuri au luat pentru partida care poate decide câștigătoarea titlului în sezonul 2022-2023.

Organizatorii anunță că toate tichetele pentru partida Farul Constanța – FCSB au fost epuizate, iar casele de bilete nu vor fi deschise la stadion, iar accesul publicului se va face începând cu ora 19.30.

Mai mult, oficialii Farului au luat o măsură fără precedent în ceea ce îi privește pe fanii care vor merge pe stadion la meciul cu FCSB. Aceștia nu vor avea voie să părăsească arena până la pauza meciului „pentru a preîntâmpina problemele legate de scanarea biletelor”.

Iată anunțul făcut de Farul Constanța înaintea derby-ului cu FCSB

În atenția suporterilor fariști!
  • Nu vor fi case de bilete deschise la stadion! Toate biletele pentru acest meci au
  • fost epuizate!
  • Veniți din timp la stadion pentru a evita aglomerația de la porțile de acces!
  • Tot stadionul să fie colorat doar în alb și albastru!
  • Accesul publicului se face începând cu ora 19:30.
  • Suporterii care vor intra pe stadion nu vor mai putea părăsi arena până la pauza meciului! Această decizie a fost luată pentru a preîntâmpina problemele legate de scanarea biletelor. Un bilet o dată scanat devine invalid pentru o a doua scanare!
  • La ora 19:45, pe terenul Central din cadrul Academiei Hagi, va avea loc festivitatea de premiere a echipei de fete a Farului care a promovat în Liga 1!

Hai, Farul! Să scriem istorie! , este mesajul postat de Farul Constanța pe contul oficial de Facebook.

Farul Constanța poate deveni campioana sezonului 2022-2023 cu o victorie în fața lui FCSB

Farul Constanța se află pe primul loc în clasamentul play-off-ului înaintea etapei a 9-a, cu 47 de puncte, la un singur punct în fața adversarei de astăzi. Trupa lui Gică Hagi poate deveni campioană cu o victorie pe stadionul din Ovidiu în fața lui FCSB, iar alt rezultat duce la următoarele scenarii:

• Meciul se termină la egalitate: Echipa lui Gică Hagi devine campioană dacă o bate pe CFR Cluj în ultima etapă, dar și dacă va remiza în Gruia, cu condiția ca FCSB să nu câștige cu Rapid.
  • Meciul se termină la egalitate: FCSB va deveni campioană dacă o învinge pe Rapid, iar Farul nu câștigă la CFR Cluj.
  • Victorie FCSB: Farul Constanța devine campioană dacă o bate pe CFR Cluj, iar FCSB face cel mult un egal cu Rapid.
  • Victorie FCSB: Trupa finanțată de Gigi Becali câștigă marele trofeu dacă va obține același rezultat cu  el al Farului în ultima etapă a play-off-ului.
Publicat: 21 05. 2023, 17:19