Atmosferă superbă la Dinamo – Universitatea Craiova! Mesajul afișat de către suporterii dinamoviști la revenirea în prima ligă | FOTO

Dinamo a revenit în prima ligă în forță, cu un meci important, cel cu Universitatea Craiova, iar suporterii roș-albi au fost la înălțime cu acest prilej.

Meciul dintre Dinamo și Universitatea Craiova s-a disputat luni seară, pe Stadionul „Arcul de Triumf” din Capitală, în cadrul primei etape a noului sezon din Superliga, iar oltenii au învins cu scoruld e 1-0, după golurile marcate de către Andrei Ivan, din penalty, în minutul 54, respectiv Jovan Markovic, în minutul 90+6.

În debutul acestei partide, suporterii dinamoviști din Peluza „Cătălin Hîldan” au afișat un banner uriaș cu mesajul „Întoarcerea câinilor”.

De asemenea, în tribună a fost afișat un banner cu un alt mesaj războinic: „Uniți și puternici la un nou început pentru toată viața București, Dinamo și Sud”.

„Câinii” au umplut Stadionul „Arcul de Triumf” și au făcut o atmosferă senzațională. Au cântat și au scandat încă din primul minut al întâlnirii și și-au încurajat favoriții la debutul în prima ligă.

Cum a abordat antrenorul Ovidiu Burcă partida cu Universitatea Craiova: A. Golubovic – G. De Moura, Giafer, Bena, Amzăr – N. Roșu, Larrucea, D. Iglesias, Ghezali – A. Bani, Abdallah. Rezerve: Dujmovic – V. Borcea, R. Grigore, Patriche, Țîră, Concalo Gregorio, Cr. Costin, I. Roșu, Dr. Irimia.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova a arătat astfel, sub comanda lui Eugen Neagoe: I. Popescu – Borța, Zajkov, R. Silva, N. Bancu – Al. Crețu, Screciu – A. Ivan, Roguljic, Mitriță – A. Trică. Rezerve: Lazar – Badelj, Ndong, Mateiu, Căpățînă, Ișfan, M. Danciu, Markovic, Koljic.

Publicat: 17 07. 2023, 21:50
Actualizat: 17 07. 2023, 23:29