Bunicul lui Andrea Compagno, mesaj indirect pentru Gigi Becali prin care vrea să-l convingă pe patron de calitățile nepotului său: „E top!”

Salvo Armato a venit cu un nou mesaj în legătură cu Andrea Compagno care speră să ajungă la urechile lui Gigi Becali.

Bunicul atacantului italian l-a lăudat pe vârful celor de la FCSB și prin mesajul său i-a transmis indirect patronului să nu-l dea afară pe nepotul său de la echipă.

Pagina oficială de Facebook a Superligii a postat o fotografie cu descrierea „Care e jucătorul care te face să te bucuri cel mai mult de fotbal?”, iar bunicul lui Andrea Compagno l-a numit pe nepotul său.

„Andrea Compagno a vita top classe (n.r. Andrea Compagno, clasă de top pe viață)”, a fost comentariul lăsat de Salvo Armato.

Cum l-a distrus bunicul lui Andrea Compagno pe Gigi BecalI: „Titirez nebun!”

În urmă cu ceva timp, Salvo Armato, bunicul lui Andrea Compagno, îl ataca pe Gigi Becali, patronul celor de la FCSB.

„Ei bine, în acest moment cred că transferul la Steaua (n.r. FCSB) nu i-a făcut decât rău. Nu se înţelege cine decide (n.r. la club). Se spune că Becali, dar dupa fiecare meci tot Becali spune că ei (n.r. antrenorii) au gândit schimbările pe bancă. La televizor se spune că el decide totul!

Cu siguranţă, sezonul trecut nu a fost câştigat meritat de Farul, dar titlul i-a fost oferit de către domnul Becali lui Gică Hagi, la Constanţa. Au condus cu 2-0 în prima repriză, dar s-a terminat 1-2 după o gafă a portarului.

La începutul reprizei secunde, titirezul nebun inventează schimbări absurde, ca de obicei. Iese Andrea (n.r. – Compagno), autorul golului de 2-0. Putea să facă chiar 3-0.

Din acel moment, echipa pică şi primeşte două goluri în minutele de final. În precedentul meci de acasă, cu Farul, face alte schimbări nesăbuite, ia două goluri şi pierde cu 2-3. Nici astăzi nu înţelege că fără antrenor nu poţi câştiga niciodată. Vei fi eternul loc doi şi trei”, a scris bunicul lui Andrea Compagno pe pagina de Facebook.

Publicat: 30 12. 2023, 16:31
Actualizat: 30 12. 2023, 16:36