Ce s-a întâmplat în vestiar la pauza meciului Hermannstadt – CFR Cluj 0-0

Marius Măldărașanu la startul meciului de fotbal dintre FC Universitatea Cluj și AFC Hermannstadt contând pentru SUPERLIGA SUPERBET, desfășurat pe Stadionul CLUJ ARENA din Cluj-Napoca, duminică 21 iulie 2024. © FOTO: Flaviu BUBOI/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 5 poze

Marius Măldărășanu, antrenorul lui Hermannstadt, a dezvăluit ce s-a întâmplat în vestiar la pauza meciului cu CFR Cluj.

Tehnicianul formației sibiene a venit cu mai multe detalii despre evenimentele care au avut loc la „cabine”.

Hermannstadt a smuls un punct important cu CFR Cluj, scor 0-0, în a 10-a etapă din Superliga.

Marius Măldărășanu, tehnicianul formației sibiene, a spus că e un rezultat muncit, dar a ținut să le reproșeze jucătorilor săi pasele greșite.

La pauza meciului, antrenorul lui Hermannstadt a purtat o discuție cu elevii săi și le-a cerut să nu se mai fie așa încăpățânați, mai ales că CFR e o echipă puternică care te poate taxa în orice moment.

„O primă repriză slăbuță din vina noastră. Ne-am încăpățânat să construim de jos. Au rămas în jumătatea noastră, trebuie să te adaptezi un pic și la stilul adversarului.

E un punct muncit, până la urmă e echipa care ne-a pus cele mai mari probleme ca și joc. Îmi aducea aminte de acel 0-3 de la FCSB. Le-am și spus la pauză că nu poți să joci numai așa.

Nu se poate, ai în față un adversar puternic. Cred că a fost un respect prea mare, e normal să respectăm adversarul. Multe erori din punct de vedere al paselor greșite…

Ca niciodată, dar e bine că se acumulează un punct în clasament. Am mai spus-o de-a lungul timpului. D-aia e important, ai încredere, punct cu punct se adună.

E adevărat, sunt niște surprize plăcute, Dinamo care nu mai e ce a fost anul trecut, Clujul are jucători cu experiență, sunt jucători care au câștigat trofee. E adevărat, ne dorim să rupem bariera asta”, a declarat Marius Măldărășanu.

Publicat: 21 09. 2024, 21:25
Actualizat: 21 09. 2024, 21:28