Ce s-a întâmplat la pauza meciului Sepsi – Dinamo 1-1 în vestiarul „câinilor”. Cum a întors Kopic rezultatul și mesajul pentru conducere: „Trebuie să aducem câțiva jucători”

Ce s-a întâmplat la pauza meciului Sepsi - Dinamo 1-1 în vestiarul „câinilor”. Cum a întors Kopic rezultatul și mesajul pentru conducere: „Trebuie să aducem câțiva jucători”

Kopic a spus ce s-a întâmplat la pauza meciului Sepsi – Dinamo 1-1 în vestiarul „câinilor” și cum a întors rezultatul.

Dinamo a terminat la egalitate cu Sepsi, în deplasare, 1-1, în etapa a treia din Superliga, rezultat în urma căruia gazdele au ajuns la șapte puncte, iar „câinii” la patru.

Kopic a transmis conducerii, după Sepsi – Dinamo 1-1, că mai are nevoie de câțiva jucător

Dinamo a remizat, 1-1, pe terenul lui Sepsi, în al doilea meci din etapa a treia a Superligii. Gazdele au deschis scorul în minutul 29, prin Florin Ştefan, cun un șut din voleu din unghi. Egalarea a fost adusă de Petru Neagu, cu un sfert de oră înainte de final, la câteva secunde după ce fusese trimis în teren.

„E greu să joci aici, Sepsi are o echipă bună. A fost un joc bun. În prima parte, Sepsi a jucat foarte intens, a avut foarte multă energie. Nu am avut foarte multe acțiuni ofensive, dar am avut câteva situații bune de a marca.

La pauză le-am zis că trebuie să găsim o cale să arătăm fotbalul pe care îl putem juca. De la un minut la altul am jucat tot mai bine. Sunt fericit pentru jucătorii care au intrat și au făcut diferența, ei muncesc din greu.

Reacția lor a fost excelentă și sunt fericit că am păstrat energia până la finalul meciului. Sunt lucruri pozitive despre caracterul jucătorilor. Am lucrat foarte mult la organizarea ofensivă.

Hakim Abdallan a avut situații de a marca azi, dar nu se poate întâmpla mereu. Trebuie să muncim, să aducem câțiva jucători. Suntem mulțumiți cu ce avem, dar vrem mai mulți jucători în echipă, să existe competiție în toate compartimentele.

Avem câțiva jucători tineri. Poate pentru unii dintre ei este mai bine să meargă undeva unde să prindă mai multe minute”, a spus Zeljko Kopic la final, potrivit Digi Sport.

În urma acestui rezultat, Dinamo a ajuns la patru puncte, în timp ce Sepsi a adunat șapte.

Publicat: 28 07. 2024, 00:36