Christopher Braun, mesaj pentru Cristi Săpunaru după ce i-a luat banderola de căpitan la meciul UTA – Rapid 1-1. Ce a spus noul lider al giuleștenilor

Christopher Braun, mesaj pentru Cristi Săpunaru după ce i-a luat banderola de căpitan la meciul UTA - Rapid 1-1. Ce a spus noul lider al giuleștenilor
Vezi galeria foto - 5 poze

Fundașul dreapta Christopher Braun, care a purtat banderola de căpitan la meciul cu UTA, a avut un mesaj pentru Cristi Săpunaru la finalul partidei de la Arad.

Rapid a remizat, 1-1, în primul meci pe care l-a jucat în actuala stagiune din Superliga, la Arad, cu UTA, iar la finalul partidei Braun i-a transmis un mesaj lui Săpunaru.

Mesaj lui Christopher Braun pentru Cristi Săpunaru după ce i-a luat banderola de căpitan la meciul UTA – Rapid 1-1

Echipa Rapid a debutat în noua stagiune cu o remiză, 1-1 în deplasare cu UTA. Golul a fost marcat în minutul 24 de fundașul Christopher Braun, care a purtat banderola de căpitan de echipă. La finalul partidei, el a recunoscut că Săpunaru va fi căpitan, atunci când va fi pe teren.

„Am mai jucat în poziția aceasta în cariera mea, nu e ceva nou. Sunt probleme fizice, trebuie să mai punem la punct câteva lucruri. Trebuie să fim mai periculoși în fața porții. A fost o onoare să fiu căpitan.

Dar, când e pe teren, căpitanul e Cristi Săpunaru. Nu contează că jucăm cu CFR, cu FCSB, trebuie să câștigăm, să luptăm, nu contează cine urmează. Ne place noul sistem, avem de muncă”, a declarat Braun, conform Prima Sport.

„În a doua repriză am picat fizic, nu ne-a mai ieșit jocul atât de bine. Cei de la UTA au venit peste noi, ne bucurăm că s-a terminat egal, chiar dacă și noi am avut ocazii. Am văzut reluarea la VAR și cred că a fost faul, fără dubii.

Nu știu cum au jucat cei de la 17.00. La noi a fost foarte cald, a fost foarte greu. Am ținut ritmul prima repriză, apoi nu am mai rezistat. Foarte mulți dintre noi am avut crampe, s-a cunoscut. Este un punct de plecare, este primul meci și trebuie să construim de aici.

Am avut agresivitate cât ne-au ținut bateriile. E greu, sistemul ne place, ne ajută, cred că ne potrivim pe acest sistem. Încercăm să dăm totul la fiecare meci. Cu o asemenea căldură, e greu să dai totul”, a completat Paul Iacob.

Publicat: 13 07. 2024, 22:34