Cum a fost surprins Gică Hagi de camerele TV imediat după ce Gloria Buzău a marcat golul care a îngenuncheat-o pe Farul! Foarte rar e văzut „Regele” într-o astfel de ipostază

Gica Hagi in meciul de fotbal dintre FC Viitorul si Chindia Targoviste, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul central al Academiei Gheorghe Hagi din Ovidiu, vineri 1 noiembrie 2019. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 5 poze

Gică Hagi, antrenorul Farului Constanța, a uimit pe toată lumea cu reacția sa la golul dat de Gloria Buzău.

„Regele” a făcut un gest incredibil după reușita lui Dario Canadjija din minutul 77.

Farul Constanța a fost răpusă de Gloria Buzău, scor 0-1, în a 11-a etapă din Superliga. Unicul gol al partidei a fost marcat de Dario Canadjija în minutul 77.

Croatul a reluat din prima de la marginea careului și a reușit să-l învingă pe Alexandru Buzbuchi. Gică Hagi a „împietrit” după reușita Gloriei Buzău și i-a venit cu greu să creadă.

„Regele” a rămas inert și a început să privească în gol. După meci, antrenorul Farului nu s-a ferit să își critice jucătorii.

„N-am făcut lucrurile cum trebuia, nici defensiv, nici ofensiv. Destul de lenți ofensiv. Greșeli multe… Ar trebuie să fim mult mai conectați, cu o atitudine mult mai bună. Vor, își doresc, dar trebuie să schimbăm ceva pentru că o să fie foarte greu.

Jucătorii care au intrat trebuiau să facă mai bine. Reușita nu vine dacă tu nu împingi lucrurile, mai ales în ultimii 35 de metri.

Să combini, să ai execuții, să fii limpede la minte, lucruri importante pe care nu le-am avut în seara asta. N-a jucat doi ani (n.r.- Radaslavescu, înlocuit la pauză).

Schimbarea se face la pauză când vrei să aduci altceva. Am vrut să întărim anumite lucruri, am mers mai bine, dar, repet, în ultimii 30 de metri, mai nimic.

După această înfrângere, e clar că lucrurile sunt grele. Va fi un an greu pentru noi, din toate punctele de vedere. Jucătorii trebuie să joace mai bine în deplasare.

Orice meci vine e greu pentru noi. Ne liniștim o zi-două și apoi ne încărcăm. Totul în fotbal durează o zi. Că e o victorie sau un eșec, durează o zi”, a spus Hagi.

Publicat: 29 09. 2024, 21:05
Actualizat: 29 09. 2024, 21:09