Dacian Varga o vede pe FCSB o candidată serioasă la titlu, după victoria cu Rapid: „E cel mai bun meci al lor din acest an” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Special

Rapid a fost învinsă de către FCSB, scor 1-3, în derby-ul etapei cu numărul 17 din Superliga României.

Golurile vicecampioanei României au fost marcate de către Andrei Cordea, Andrea Compagno și Octavian Popescu, în timp ce pentru giuleșteni a marcat Dugandzic, din penalty.

La finalul celor 90 de minute, Dacian Varga a dezvăluit că FCSB a meritat victoria, realizând cel mai bun meci din acest sezon.

Invitat la ProSport Special, fostul jucător al Sportului Studențesc a ținut să remarce faptul că Rapid a jucat mult mai bine după eliminarea lui Junior Morais.

Mai mult, Dacian Varga consideră că FCSB are în continuare șanse la titlu.

„O echipă mai bună FCSB, mi-a plăcut mai mult. După minutul 70, când a fost eliminat Morais au început și cei de la Rapid să joace. După eliminare, parcă nici FCSB nu a mai consolidat. Meritată victoria celor de la FCSB, cred că e cel mai bun meci al lor din acest an. Am văzut foarte multe alunecări, am văzut dorința lor de revanșă. 3-1 nu mi se pare o umilință, reflectă ce a fost pe gazon.

Nu ai de ce să scoți FCSB-ul din lupta pentru titlu, cred că acum și Chindia Târgoviște se poate lupta la play-off. Cred că de la 19-20 de puncte, toate echipele se luptă pentru play-off. Nu cred că se răzgândește Pintilii, în două conferințe de presă a spus că nu se gândește să stea pe bancă și că așteaptă un nou antrenor. Indiferent de ce o să se întâmple în următoarele meciuri, nu cred că își va schimba decizia.

FCSB trebuie să se întărească la fundașii centrali. OK, Haruț a făcut un meci bun acum, dar să nu uităm și greșelile pe care le-a făcut”, a spus Dacian Varga la ProSport Special

Publicat: 06 11. 2022, 23:58
Actualizat: 06 11. 2022, 23:59