Dan Șucu anunță măsuri fără precedent la Rapid, după dezastrul cu CFR Cluj! Mesaj bombă al patronului giuleștean: „Prea mulți băieți buni”

Rapid București a fost spulberată de CFR Cluj, scor 1-4, în cea de-a treia etapă a play-off-ului din Superliga.

După meci, Dan Șucu, acționarul majoritar al giuleștenilor, a tras o concluzie extrem de dură în legătură cu prestația lamentabilă a echipei sale și a anunțat că va lua măsuri.

La fel ca toți rapidiștii, Dan Șucu, acționarul majoritar al clubului giuleștean, a spus că și el este foarte dezamăgit după meciul cu CFR Cluj.

Oficialul Rapidului a spus că are mult de lucru și a dat de înțeles că va lua măsuri drastice.

„Ca toți rapidiștii, sunt extrem de dezamăgit, prea mulți băieți de treabă în club și prea puțină fermitate, avem de lucru”, a declarat Dan Șucu.

Ce a declarat Cristi Săpunaru după Rapid – CFR 1-4

Cristian Săpunaru, căpitanul Rapidului, spunea că nu are nicio explicație pentru evoluția modestă din prima repriză a echipei sale.

„Mai bine nu aveam momentul aniversar. N-am nicio explicație pentru prima repriză. Singura chestie pe care pot să o spun e că la cornerul ăla s-a terminat tot. Am avut o primă repriză de coșmar. Am încercat să revenim, am avut câteva ocazii, dar nu știu. Nu mai era nimic de spus în vestiar la pauză. Le-am zis doar să jucăm fotbal că ne facem de râs.

Am mai pățit-o odată anul trecut. S-a întâmplat, trei meciuri, asta e. Ne e rușine de suporteri, ne e rușine de toată lumea. Dacă nu ne schimbăm mentalitatea și nu înțelegem că nu e așa ușor la fotbal, o să ne batem pentru locurile cinci-șase. Pe mine mă interesează prezentul, nu statistici. Eram obligați să câștigăm. Suporterii vin la fiecare meci, e plin stadionul și noi le oferim zile fripte.

CFR are echipă bună, lot numeros. Au intrat cu echipa bună, noi am intrat cu cea mai bună echipă și am fost penibili. După prima repriză trebuia să dăm afară 11 și să intre alți 11”, a spus Cristi Săpunaru, după Rapid – CFR Cluj 1-4.

Publicat: 06 04. 2024, 23:34
Actualizat: 07 04. 2024, 00:22