Elias Charalambous a dat verdictul despre cele 4 schimbări pe care Gigi Becali le-a făcut la pauza meciului CFR Cluj – FCSB 2-2

Elias Charalambous a dat verdictul despre cele 4 schimbări pe care Gigi Becali le-a făcut la pauza meciului CFR Cluj - FCSB 2-2

Elias Charalambous a dat verdictul despre cele patru schimbări pe care Gigi Becali le-a făcut la pauza meciului dintre CFR Cluj și FCSB, încheiat cu scorul de 2-2.

Tehnicianul este de părere că mutările care au fost făcute după primele 45 de minute au ajutat echipa să revină pe tabela de marcaj și să plece cu un punct din Gruia.

Elias Charalambous a dat verdictul despre cele 4 schimbări pe care Gigi Becali le-a făcut la pauză

FCSB a remizat pe terenul celor de la CFR Cluj, scor 2-2. La pauza meciului, campioana României a făcut nu mai puțin de patru schimbări. La finalul partidei, antrenorul Elias Charalambous a vorbit despre mutările cerute de Gigi Becali și a declarat că acestea au ajutat echipa.

„Trebuia să schimbăm ceva, cred că schimbările au ajutat. Continuăm, analizăm acest meci și vedem mai departe ce e de făcut. Nu cred că e antrenor care să fie mulțumit când primește gol. Trebuie să găsim balansul necesar să nu primim goluri. Băluță are nevoie de încredere și să marcheze. Știm ce calități are, e un jucător foarte bun. Dawa marchează mult în sezonul ăsta, sper să continue. Vreau despre Mihai să vorbesc. A jucat bine având în vedere că am jucat în deplasare la CFR. Sunt fericit că a fost alături de noi. Mulțumesc suporterilor că ne-au susținut. Bîrligea știm că are calitate și sunt sigur că ne va ajuta”, a declarat Elias Charalambous, la finalul partidei cu CFR Cluj.

Cum a văzut Elias Charalambous meciul cu CFR Cluj

Elias Charalambous s-a arătat nemulțumit de faptul că echipa lui încasează goluri aproape în fiecare meci, dar a declarat că este fericit pentru reacția pe care au avut-o jucătorii.

„Din păcate în startul reprizei a doua am primit un alt gol și asta ne-a îngreunat munca. E bine că am arătat o reacție, nu e ușor să joci la CFR. Dar vestea bună este reacția pe care am avut-o după gol. Am reușit să marcăm două goluri, să egalăm. Cred că e un rezultat corect. Cred că am jucat bine repriza a doua, dar când ai dezavantaj de două goluri…Nu e vorba doar de dat goluri, ci să nu primești goluri cu ușurință.

Avem și adversari, ăla e motivul pentru care nu am putut forța, am încercat să facem asta. Apoi când ești în dezavantaj mai mare riști, trebuie văzut însă de ce am ajuns în această situație, asta este marea problemă din punctul meu de vedere. Trebuie să fi concentrat să nu primești goluri atât de ușor”, a mai spus Elias Charalambous.