Fanii FC U Craiova au dat foc la torțe și au vrut să meargă peste jucători la autocar! Scene incendiare, după ce echipa lui Adrian Mititelu a retrogradat

Suporterii nu s-au oprit aici și și-au manifestat nemulțumirea și la finalul partidei, când au vrut să meargă la autocar, peste jucătorii antrenați de Eugen Trică, pentru a le cere explicații. Forțele de ordine s-au opus iar galeria echipei gază a găsit altă metodă prin care să-și exprime supărarea, aprinzând mai multe torțe în incinta stadionului „Ion Oblemenco”.

FC U Craiova a retrogradat în liga secundă

FC U Craiova nu a reușit să producă minunea și a retrogradat direct în liga secundă, după înfrângerea suferită în fața celor de la FC Hermannstadt, scor 3-1.

Oltenii au reușit să deschidă scorul în minutul 48 al partidei, prin Blănuță, aprinzând speranțele fanilor prezenți în tribunele stadionului „Ion Oblemenco”. Cu toate acestea, oaspeții au reușit să revină foarte repede în meci, prin golul înscris de Sota Mino, în minutul 55. În minutul 59, sibienii au reușit să preia conducerea pe tabela de marcaj, prin golul marcat de Gabi Iancu.

Tot Gabi Iancu a închis scorul, în minutul 82 al partidei, și a condamnat-o pe FC U Craiova la retrogradare.

Publicat: 13 05. 2024, 01:02