„Fanii uită performanțele”. Ciprian Deac a recunoscut, în direct, că a greşit la primul gol marcat de UTA Arad cu CFR Cluj şi a vorbit de reacția dură a suporterilor

SURSĂ Sportpictures

Ciprian Deac a recunoscut, în direct, că a greșit decisiv la primul gol marcat de UTA Arad în meciul cu CFR Cluj, încheiat cu scorul de 1-3.

Jucătorul ardelenilor a vorbit și despre reacția dură a suporterilor din Gruia, care au scandat „demisia” de mai multe ori pe durata partidei, fiind furioși din cauza faptului că echipa lor nu a reușit să câștige în ultimele trei etape.

Ciprian Deac și-a recunoscut greșeala de la primul gol marcat de UTA Arad

UTA Arad a reușit să producă surpriza etapei și s-a impus pe terenul celor de la CFR Cluj, cu scorul de 1-3. Trupa lui Mircea Rednic a deschis scorul în minutul 12, prin Costache. Ciprian Deac a greșit decisiv la această fază și și-a recunoscut vina la finalul partidei.

Chiar dacă CFR Cluj a reușit să egaleze imediat după pauză, tot arădenii au fost cei care au luat cele trei puncte, grație golurilor marcate de Omondi și Kadiri.

Totodată, Ciprian Deac a vorbit și despre atitudinea suporterilor din Gruia, care au scandat „demisia” pe parcursul meciului, fiind nemulțumiți de rezultatele înregistrate de echipa pregătită de Dan Petrescu.

„Îmi pare rău că am pierdut acasă, un meci care ne putea duce mai sus în clasament. Eu am greșit la primul gol, după am intrat în meci. Au venit și cele două goluri din nimic. Am avut câteva ocazii, nu le-am fructificat. Ce a fost se uită, performanțele, fotbalul e azi și mâine. Nu putem juca din amintiri, că am avut echipă, că au plecat jucători.

Sunt supărați și fanii, e normal. Venim după trei meciuri fără victorie. Aici așteptările sunt mari, nu există răbdare. Nu e mister vinovat. Noi, jucătorii suntem. Și la Sibiu am avut ocazii, nu am reușit să marcăm. Azi am început bine a doua repriză, am egalat rapid, aveam timp suficient. Fotbalul e făcut din greșeli, orice greșeală se vede pe tabelă”, a declarat Ciprian Deac, la finalul partidei cu UTA Arad.

Publicat: 28 09. 2024, 21:31