Fază extrem de controversată în minutul 90+4: Gloria Buzău a marcat golul de 2-2 în meciul cu Sepsi. Au urmat 4 minute de analiză în camera VAR și decizia lui Iulian Călin

Fază controversată în prelungirile meciului Gloria Buzău – Sepsi, la scorul de 1-2, moment în care gazdele au egalat prin Matos, reușită anulată din camera VAR pentru un offside milimetric.

Au urmat patru minute de analiză în camera VAR, perioadă de timp în care jucătorii din teren, antrenorii și fanii din tribune au trăit sentimente contradictorii.

Fază controversată în prelungiri. Gloria Buzău a marcat golul de 2-2 în meciul cu Sepsi, dar reușita a fost anulată de VAR

Fază controversată în prelungirile meciului Gloria Buzău – Sepsi, din etapa a doua a Superligii, la scorul de 1-2, moment în care gazdele au egalat prin Matos, reușită anulată din camera VAR pentru un offside milimetric.

„E foarte frustrant, să treci de la extaz la agonie. S-a făcut și o triangulare în camera VAR, de aceea a durat mai mult. Piciorul lăsat în spate, fix în momentul pasei, face ca poziția să fie una de ofsaid. Este o decizie corectă a celor din camera VAR”, a spus fostul arbitru Marius Avram la DigiSport.

După golul de 2-0 echipa era căzută ca să spun așa, sunt câțiva jucători care nu au o mentalitate de învingători, trebuie să crească nivelul, vin de la liga a 2-a. În a doua repriză am arătat altfel, am pus presiune pe adversar, ne-am creat câteva ocazii bune. La ultima fază chiar puteam egala – Andrei Prepeliță, antrenor Gloria Buzău

Publicat: 22 07. 2024, 21:34
Actualizat: 22 07. 2024, 21:46