FCSB, o nouă victorie în amicale după cea cu 8-0 de acum patru zile! Cine a marcat pentru campioana României în al doilea meci de pregătire din Olanda

FCSB a răpus-o pe Almere City, scor 2-1, în urma golurilor marcate de David Miculescu și Alexandru Băluță.

UPDATE:

Final de meci! FCSB se impune cu scorul de 2-1.

A început a doua repriză!

Pauză!

Min. 42: Goool FCSB! Alexandru Băluță înscrie din penalty și îi aduce pe bucureșteni din nou în avantaj!

Min. 21: Goool Almere City! Kornelius Hansen egalează pentru formația olandeză!

Min. 18: Goool FCSB! David Miculescu deschide scorul!

Min. 1: A început meciul!

Știrea inițială.

FCSB, campioana României, se duelează cu Almere City în cadrul unui nou meci amical.

În partida precedentă, gruparea roș-albastră a spulberat-o pe Apeldoorn cu scorul de 8-0 și se pare că nici acum nu „oprește motoarele”.

FCSB nu se joacă și atacă tot cu transferurile de Liga Campionilor

După meciul cu Apeldoorn, scor 8-0, FCSB mai are de disputat un amical în cadrul cantonamentului din Olanda. Mai concret, formația bucureșteană joacă cu Almere City, a 13-a clasată din Eredivisie.

Cum arată echipa lui Elias Charalambous:

FCSB: Vlad – Crețu, Ngezana, Dawa, Radunovic (c) – Lixandru, Alhassan, Ștefănescu – Băluță, Musi, Miculescu.

Rezerve: Udrea, Rădulescu, Panțîru, Haruț, Daniel Popa, Edjouma, L.Phelipe, Antwi, Chiricheș, Toma, Pandele, Colibășanu, Laszlo, Kiki, Radaslavescu, Pădurariu, David Popa.

Antrenor: Elias Charalambous

Ce a făcut FCSB în primul amical

FCSB, campioana României, s-a distrat în amicalul cu Apeldoorn și a învins cu 8-0. Formația bucureșteană a înscris prin Mihai Lixandru, Alexandru Băluță (x2), Luis Phelipe, Nana Antwi, David Miculescu, dar și prin nou venitul Marius Ștefănescu (x2), fostul jucător al lui Sepsi.

„FCSB a câștigat cu 8-0 partida amicală disputată contra celor de la csv Apeldoorn. Golurile roș-albaștrilor au fost înscrise de Mihai Lixandru (6), Alexandru Băluță (20 și 21), Luis Phelipe (25), Marius Ștefănescu (53 și 84), Nana Antwi (64) și David Miculescu (89).

La meci au asistat aproximativ 500 de spectatori, dintre care cel puțin jumătate au fost români. Elias Charalambous a folosit două formule de echipă, câte una în fiecare repriză.

Repriza 1: Vlad – Crețu, Ngezana, Haruț, Radunovic (cpt) – Lixandru, Pandele – Musi, Băluță, Luis Phelipe – Radaslavescu.
Repriza 2: Udrea – Dawa, Chiricheș, Panțîru – Antwi, Alhassan, Edjouma, Kiki – Ștefănescu, Miculescu, Toma.

Următorul meci amical al roș-albaștrilor va avea loc vineri, la ora locală 16:00 (17:00 ora României), împotriva celor de la Almere City FC”, a postat gruparea roș-albastră pe rețelele de socializare.

Publicat: 28 06. 2024, 19:11
Actualizat: 28 06. 2024, 19:25