FCSB, victorie cu 3-0 în fața celor de la FC Voluntari. Daniel Bîrligea a dat pasă de gol la debut, Vlad Chiricheș a fost titular, iar Mihai Popescu a jucat și el primele minute pentru rivala lui Dinamo București

FCSB, campioana României, a zdrobit-o pe FC Voluntari, scor 3-0, în cadrul unui meci amical.

Daniel Bîrligea și Mihai Popescu, noile achiziții ale lui Gigi Becali, au debutat la gruparea roș-albastră.

FCSB a spulberat-o pe FC Voluntari, scor 3-0, în amicalul disputat sâmbătă. Gruparea roș-albastră a marcat prin Vali Crețu, Baba Alhassan și Marius Ștefănescu. În mod surprinzător, Vlad Chiricheș a revenit în echipa de start.

Daniel Bîrligea și Mihai Popescu au debutat la campioana României, iar fostul atacant al CFR-ului a reușit să dea o pasă decisivă.

„Campionii României au câștigat cu 3-0 partida amicală disputată sâmbătă, împotriva celor de la FC Voluntari, la Baza Sportivă FCSB.

Golurile roș-albaștrilor au fost reușite de Valentin Crețu (6), Baba Alhassan (36) și Marius Ștefănescu (75). Pentru echipa noastră au debutat, în acest joc, noile achiziții Daniel Bîrligea și Mihai Popescu, primul fiind coautor la golul lui Ștefănescu.

FCSB a evoluat în prima repriză în următoarea formulă de echipă: Udrea – Crețu, Chiricheș, Alecsandroaie, Panțîru – Șut, Alhassan – Baeten, Oct. Popescu, Miculescu – Tănase.

În a doua repriză, echipa trimisă în teren de Elias Charalambous a fost următoarea: Vlad – Pantea, M. Popescu, Dawa, Pădurariu – Alhassan, Baeten – Ștefănescu, L. Phelipe, Popa – Bîrligea. Pe parcursul celei de-a doua părți, Damașcan l-a înlocuit pe Baeten”, a transmis FCSB pe rețelele de socializare.

Sunt foarte fericit că sunt aici. Sunt foarte bucuros că m-ați primit bine aici. Sincer, de la ora 3 până la ora 10, cred că am avut peste 70 de apeluri. După o anumită oră, i-am spus managerului să se ocupe el, că eu mă duc să mă odihnesc”, a spus Daniel Bîrligea, la prezentarea sa la FCSB.

Publicat: 07 09. 2024, 14:41
Actualizat: 07 09. 2024, 14:42