Fotbalistul transferat pentru a acoperi un gol imens la Rapid încearcă să îl salveze pe Cristiano Bergodi de la demitere! Reacție aproape disperată a fotbalistului: „Ce vină are el pentru asta?”

Marian Aioani, fotbalistul transferat pentru a acoperi un gol imens la Rapid, încearcă să îl salveze pe Cristiano Bergodi de la demitere!

Eșecul umilitor suferit pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 1-4, a reprezentat a treia înfrângere din tot atâtea partide în play-off pentru giuleșteni.

Fotbalistul transferat pentru a acoperi un gol imens la Rapid încearcă să îl salveze pe Cristiano Bergodi

La final de meci, Aioani l-a absolvit pe Bergodi de orice vină, precizând că antrenorul nu poate fi condamnat pentru un asemenea joc.

„Ce mai poate fi de spus după un altfel de rezultat, decât că ne pare rău pentru ce s-a întâmplat în prima repriză. Nu ne-am ridicat la nivelul meciului, la tot ceea ce trebuia să facem în teren pentru a câștiga. Eu personal sunt foarte dezamăgit de ce s-a întâmplat în seara asta.

Se cam repetă și nu este bine pentru echipă, și la Craiova am avut 45 de minute un om în plus și am încasat două goluri, trebuia să facem un rezultat foarte bun, să câștigăm. Prima repriză a fost dezastruoasă. În a doua am încercat, dar n-am mai putut face nimic. Nu știu ce explicație pot da. Nu ne-am ridicat la nivelul acestui meci. Și eu poate puteam să fac mai mult.

Încă avem șanse să ne îndeplinim obiectivul, chiar dacă mi-e greu să cred că ne mai putem bate la titlu. Mai sunt șapte meciuri, trebuie să ne trezim și să fim altfel.  Nu știu ce vină are Mister că noi am jucat în halul acesta. Trebuie să ne asumăm ce s-a întâmplat azi. După părerea mea, el (n.r. – Bergodi) n-are nicio vină pentru ce s-a întâmplat”, a spus Marian Aioani, după Rapid – CFR Cluj 1-4.

Echipele de la Rapid – CFR Cluj 1-4

Rapid București: Aioani – Braun, Săpunaru (cpt.), I. Cristea, Bădescu – Albu, Djokovic, Papeau – Funsho, Rrahmani, Burmaz

Rezerve: Drăghia – Onea, Iacob, Dr. Grigore, Borza, Emmers, Hromada, Oaidă, Krasniqi, Cîrjan, Hasani, Petrila

Antrenor: Cristiano Bergodi

CFR Cluj: Sava – Manea, Boben, M. Ilie, Abeid – Muhar, K. Keita, Avounou – Deac (cpt.), Bîrligea, Otele

Rezerve: Hindrich, Racasan – Camora, Al. Radu, Aussi, R. Filip, Fica, El Kaddouri, Serebe, Michael

Antrenor: Francisc Dican

Publicat: 06 04. 2024, 23:40