Gest mitocănesc al lui Marius Șumudică, după ce Rapid București a făcut 3-0 cu Farul Constanța! Cum și-a dat în petic antrenorul giuleștenilor

Marius Șumudică și-a dat în petic după ce Rapid București a marcat golul pentru 3-0 cu Farul Constanța, făcând un gest mitocănesc.

Marius Șumudică, antrenorul Rapidului, s-a „transformat” pentru câteva secunde în suporter, scandând obscenități la adresa celor de la Steaua.

Fericit că Rapid a înscris al treilea gol în meciul cu Farul, antrenorul Marius Șumudică a făcut un gest mitocănesc

Rapid a trecut cu bine de meciul cu Farul Constanța, impunându-se cu 5-0, pe teren propriu. Echipa gazdă avea 3-0 încă de la pauză, după golurile marcate de Borza în minutul 13, Petrila în minutul 30 și Pașcanu în minutul 40.

După această ultimă reușită, antrenorul Marius Șumudică a făcut un gest mitocănesc. Chemat de galerie pentru a sărbători reușita, tehnicianul Rapidului și-a dat în petic, scandând trivialități la adresa celor de la Steaua.

A fost prima victorie a Rapidului în acest sezon pe teren propriu, după patru rezultate de egalitate și un eșec. În urma acestui rezultat, echipa antrenată de Marius Șumudică a ajuns pe locul 10, cu 16 puncte, la trei de locurile de play-off.

„Nu vreau să vorbesc individual despre jucători pentru că nu este normal. Au muncit toți, cei care au venit de pe bancă și-au adus contribuția, îi felicit ca familie, ca grup. Când i-am strâns la centru le-am spus că sunt mândru de ei că am interpretat rapid acest nou sistem de joc, asta înseamnă inteligența de fotbalist.

Mă bucur că și suporterii au fost bucuroși de această victorie, le-am dedicat-o. E o victorie la scor mare, dar sunt doar 3 puncte.

V-am spus că o să vedeți alt Șumudică! M-am bucurat alături de jucători, de fani, este meritul lor, eu sunt cel din spatele cortinei, ei sunt actorii principali”, a declarat Șumudică, la final, potrivit Digi Sport.

Pentru Rapid, urmează meciul din deplasare cu FCSB. Partida are loc pe 27 octombrie, de la ora 21:00, pe Arena Națională.

Publicat: 22 10. 2024, 00:30