Gestul lui Elias Charalambous, după ce Ovidiu Popescu a marcat pentru FCSB golul de 2-1 în meciul cu Sepsi, îl va „unge” pe suflet pe Gigi Becali! Cum a fost surprins antrenorul roș-albaștrilor de camerele TV

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 11 poze

Elias Charalambous, antrenorul cipriot al lui FCSB, a făcut un gest pe placul patronului Gigi Becali, după reușita lui Ovidiu Popescu din meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe.

Meciul dintre FCSB și Sepsi Sfântu Gheorghe s-a disputat luni seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei a șaptea a play-off-ului din Superliga și s-a încheiat cu victoria roș-albaștrilor, scor 3-1, după golurile marcate de către Miculescu (min. 28), Ovidiu Popescu (min. 74), respectiv Andrei Cordea (min. 79). Pentru covăsneni a punctat Alexandru Tudorie (min. 67).

FCSB a deschis scorul în minutul 28, prin David Miculescu, din pasa lui Florinel Coman. Roș-albaștrii au ratat apoi un penalty, prin Risto Radunovic, în minutul 45+4.

În partea secundă a jocului, Sepsi a restabilit egalitatea, prin Alexandru Tudorie, în minutul 67, după ce inițial portarul Ștefan Târnovanu avusese o paradă senzațională.

FCSB a reușit însă să preia din nou conducerea, în minutul 74, când Ovidiu Popescu a înscris cu un șut pe jos din marginea careului de 16 metri.

Imediat după această reușită, antrenorul Elias Charalambous s-a închinat, gest care va fi categoric pe placul patronului Gigi Becali.

Sursă foto: Captură Prima Sport
  • Vezi AICI VIDEO cu golul marcat de către Ovidiu Popescu în FCSB – Sepsi!

Cipriotul a răsuflat ușurat apoi în minutul 79, când Andrei Cordea și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, tot din pasa lui Florinel Coman.

Publicat: 08 05. 2023, 22:49
Actualizat: 09 05. 2023, 10:33