Gheorghe Hagi, decizie surprinzătoare la pauza meciului FCSB – Farul! A făcut trei schimbări și au apărut și ironiile: „Cineva a greșit numărul de telefon”

Gheorghe Hagi, directorul tehnic de la Farul Constanța, a luat o decizie surprinzătoare la pauza meciului cu FCSB: a efectuat trei schimbări dintr-un foc.

Meciul dintre FCSB și Farul Constanța s-a disputat luni seară, în cadrul etapei a patra a play-off-ului din Superliga, pe Arena Națională și s-a încheiat cu victoria roș-albaștrilor, scor 2-1, după golurile marcate de către Andrea Compagno, din penalty (min. 35), Florinel Coman (min. 46). Pentru constănțeni a înscris Enes Sali (min. 52).

La pauza acestei întâlniri, Farul Constanța era condusă cu scorul de 0-1, după ce Andrea Compagno a marcat din penalty, în minutul 35.

Imediat după pauză, Gheorghe Hagi a decis să facă trei schimbări dintr-un foc. I-a scos de pe teren pe Dragoș Nedelcu, Constantin Grameni și Louis Munteanu și i-a aruncat în luptă pe Tudor Băluță, Carlo Casap, respectiv Enes Sali.

„Cineva a greșit numărul de telefon”, a fost remarca unuia dintre comentatorii acestei partide, în momentul în care a văzut că Gheorghe Hagi face trei schimbări imediat după pauză.

Totuși, modificările lui Gheorghe Hagi au dat roade. În minutul 52, Enes Sali a marcat.

Gheorghe Hagi nu s-a oprit, însă, aici. A mai făcut o modificare imediat după golul puștiului Enes Sali. L-a înlocuit pe Kevin Boli cu Mihai Popescu.

Vizibil nervos, a epuizat apoi și a cincea schimbare, în minutul 60, când l-a scos pe Sebastian Borza și l-a introdus pe teren pe Gustavo Marins.

Echipele de start în FCSB – Farul:

FCSB: Târnovanu – Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru, Ad. Șut, Edjouma – Oct. Popescu, Compagno, Fl. Coman
REZERVE: A. Vlad – Miculescu, I. Cristea, Omrani, Ov. Popescu, Oaidă, Pantea, Radaslavescu
ANTRENOR: Mihai Pintilii

FARUL: Aioani – Boli, Larie, Kiki, Borza – Artean, Nedelcu, Grameni – Alibec, L. Munteanu, Mazilu
REZERVE: Buzbuchi – Sîrbu, M. Popescu, Marins Silva, Băluță, N. Popescu, Sali, Casap, Mateus
ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Publicat: 17 04. 2023, 21:51
Actualizat: 17 04. 2023, 22:25