Gigi Becali a anunțat că îl bagă în şedință, de urgență, pe Daniel Bîrligea, după ce a jucat numai 45 de minute în FCSB – Petrolul Ploieşti 1-1! Ce i-a cerut atacantului să facă: „De asta l-am scos”

Gigi Becali este gata să ia măsuri importante și a anunțat că îl bagă în ședință, de urgență, pe Daniel Bîrligea, după ce acesta a jucat numai 45 de minute în meciul dintre FCSB și Petrolul Ploiești, încheiat cu scorul de 1-1.

Latifundiarul din Pipera știe cu exactitate ce își dorește de la atacantul transferat de la CFR Cluj și a dezvăluit și motivele pentru care a decis să îl schimbe la pauza meciului.

Gigi Becali îl bagă în ședință pe Daniel Bîrligea

Daniel Bîrligea, fotbalist transferat în această vară de FCSB, a debutat pentru campioana României în partida cu Petrolul Ploiești, din etapa a 10-a a Superligii României.

Atacantul a rezistat doar 45 de minute în teren, fiind schimbat la pauza meciului de către Gigi Becali, care a anunțat că este gata să ia măsuri importante.

Latifundiarul din Pipera vrea să îl bage în ședință, de urgență, pe fostul jucător de la CFR Cluj, fiind nemulțumit de ceea ce a arătat la primul meci pentru FCSB. Omul de afaceri știe cu exactitate ce își dorește de la atacantul transferat de la echipa lui Nelu Varga și a dezvăluit și motivele pentru care acesta a fost schimbat la pauza meciului.

„Ce să mi se pară Bîrligea? Nu pot să spun după un joc. Să vedem. Ce să spun după o repriză? Nu ai ce să spui. L-am schimbat că nu a contat deloc în joc. Nu a avut, o să vorbesc cu el.

La mine ca să joci nu trebuie să fugi de minge. Să nu cumva să facă și el ca alții, unii care vin la FCSB. Eu am răbdare, că am dat milioane pe el. Treaba e că trebuie să înțeleagă că trebuie să joace ca la CFR. Nu vreau să joace mai bine, vreau să joace ca la CFR. Să vină, să primească mingea, nu să stea unde nu poate să o primească”, a declarat Gigi Becali, la DigiSport.

Publicat: 22 09. 2024, 00:24