Gigi Becali a explicat de ce acesta este cel mai mare transfer pe care l-a făcut la FCSB în ultimii ani! „A fixat un metru pătrat și a băgat-o acolo!”. VIDEO

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 5 poze

Gigi Becali este entuziasmat de jucătorul pe care l-a adus la echipă și explicat de ce acesta este cel mai mare transfer pe care l-a făcut la FCSB în ultimii ani.

Marius Ștefănescu a marcat pentru FCSB în chiar primul meci oficial pe care l-a jucat pentru echipa roș-albastră, 3-0 în Supercupa României, cu Corvinul.

Gigi Becali laudă jucătorul despre care spune că este cel mai mare transfer pe care l-a făcut la FCSB în ultimii ani

Campioana FCSB a câștigat primul meci oficial al sezonului, 3-0 în Supecupa României cu deținătoarea Cupei României, Corvinul. Meciul s-a jucat pe Stadionul Steaua, iar golurile au fost marcate de David Miculescu în minutul 21, Marius Ştefănescu în minutul 52 şi Luis Phelipe cu 10 minute înainte de final.

„Ștefănescu, deprinderea lui nu o văd nici la marii fotbaliști! Ăia mari, grei. Au valoare, trag la poartă, dar foarte puțini bagă mingea în poartă! Una e să tragi la întâmplare pe spațiul porții, alta e să fixezi un metru pătrat și să o bagi acolo.

La golul ăla, s-a văzut, s-a uitat și a dat-o acolo! Altul dacă era doar trăgea la poartă, putea să se lovească de oricine, de bară, peste poartă.

El a băgat-o acolo. I-a dat direcție. Rar jucător așa. Ocaziile ratate eu le pun goluri! Inteligența lui a făcut să apară acolo. N-a făcut Colegiu Național ca să-l bage Coldea acolo!”, a spus Gigi Becali.

Ștefănescu s-a declarat mulțumit de prestația lui în Supercupa României

Marius Ștefănescu a înscris un gol senzațional în meciul cu Corvinul, din Supercupa României, trofeu câștigat de echipa lui Gigi Becali după ce s-a impus cu 3-0. El a primit o pasă de la Daniel Popa, adus în această vară de la U Cluj, și a marcat cu un șut superb la colțul lung.

Sosit de la Sepsi în schimbul a 1,3 milioane de euro, atacantul a recunoscut că meciul împotriva deținătoarei Cupei României a fost un debut bun pentru el la FCSB, în condițiile în care gruparea bucureșteană a câștigat trofeul.

Ștefănescu s-a declarat mulțumit de prestația lui și a colegilor, consideră că s-a adaptat bine la FCSB și speră ca în continuare să facă lucrurile la fel de bine.

Coman va primi la Al-Gharafa un salariu anual de două milioane de euro

Gigi Becali l-a adus pe Marius Ștefănescu la FCSB pentru a-l înlocui pe Florinel Coman, care va pleca la echipa qatareză Al-Gharafa. Actele au fost semnate, iar atacantul va ajunge la noua lui formație peste două săptămâni.

Coman avea o clauză de reziliere a contractului de cinci milioane de euro, dar Gigi Becali i-a convins pe oficialii de la Al-Gharafa să dea mai mult cu 250.000 de euro. De asemenea, jucătorul va primi un salariu anual de două milioane de euro.

Publicat: 05 07. 2024, 21:24