Gigi Becali a stabilit singurul fotbalist care e titular la FCSB meci de meci, din 3 în 3 zile

Gigi Becali, patronul FCSB, a dezvăluit numele fotbalistului care va fi mereu titular la gruparea roș-albastră.

Finanțatorul campioanei României a dat verdictul și a venit cu mai multe detalii.

FCSB a spulberat-o pe RFS, scor 4-1, în prima rundă din Europa League. Darius Olaru a reușit două goluri, dar și o pasă decisivă împotriva formației din Letonia.

Gigi Becali, patronul campioanei României, a anunțat că va mai efectua schimbări în echipa de start, dar a precizat că Olaru va fi titular constant. Căpitanul roș-albaștrilor se simte bine să joace din trei în trei zile.

„O să alternăm. De exemplu, Tănase. A jucat o repriză şi va mai juca o repriză. Olaru e singurul care joacă din trei în trei zile. El a zis că se simte mai bine să joace din trei în trei zile”, a declarat Gigi Becali, la Fanatik.

Ce a declarat Darius Olaru după FCSB – RFS 4-1

Darius Olaru, căpitanul roș-albaștrilor, a rămas modest după cele două goluri. Mijlocașul se bucură că a reușit să își ajute echipa.

„Mă bucur că am reușit să-mi ajut echipa și am reușit să obținem această victorie. Au fost momente frumoase alături de fanii noștri, au venit în număr mare și au meritat această victorie.

În câteva zile avem meci în campionat, avem mare nevoie de puncte. Ștefănescu și Bîrligea au nevoie de reușite, așa își construiesc moralul.

Știam că trebuie să începem cu dreptul, era cel mai ușor meci pe hârtie, trebuie să construim pe baza acestor rezultate. Am câștigat prin calitatea noastră, avem calitate în față, am avut și un gazon bun și am putut să ne punem în practică jocul.

E un început foarte bun. E gazonul pe care ar trebui să-l aibă toată lumea. Ne ajută foarte mult. Eu mă simt bine și în Ghencea, dar gazonul nu ne ajuta să ne facem jocul”, a spus Darius Olaru.

Publicat: 27 09. 2024, 15:34