Gigi Becali i-a făcut scandal lui Vali Moraru, după CFR Cluj – FCSB 2-2! „Nu îmi arde de miştouri! De aia m-ai sunat?”

Gigi Becali a intrat în direct, la TV, imediat după meciul dintre CFR Cluj și FCSB, încheiat cu scorul de 2-2, și i-a făcut scandal moderatorului Vali Moraru.

Latifundiarul din Pipera a fost deranjat de o întrebare care i-a fost adresată în legătură cu schimbările pe care le-a făcut la pauza meciului din Gruia.

Gigi Becali i-a făcut scandal lui Vali Moraru, după CFR Cluj – FCSB 2-2!

CFR Cluj și FCSB au remizat, scor 2-2, în a 9-a etapă a noului sezon de Superliga României. La finalul partidei, Gigi Becali a intrat în direct, la TV, și a vorbit despre prestația echipei lui Elias Charalambous.

Latifundiarul din Pipera a început prin a-i face scandal moderatorului Vali Moraru. Omul de afaceri a fost deranjat de o întrebare care i-a fost adresată, în legătură cu schimbările pe care le-a făcut la pauza meciului din Gruia.

La începutul intervenției telefonice, Vali Moraru l-a întrebat pe Gigi Becali câte schimbări trebuia să facă la pauză, făcând referire la cele patru mutări făcute de FCSB după primele 45 de minute.

Patronul campioanei României nu a stat prea mult pe gânduri și a răspuns foarte rapid, în stilu-i caracteristic.

„Dumneata m-ai sunat să faci mișto sau să vorbim ceva? Nu îmi arde de miștouri. Când e de făcut mișto, facem. Dacă voi ziceți că trebuiau schimbați 8, așa o fi. Am făcut numai patru schimbări, puteam face 5”, a declarat Gigi Becali, la DigiSport.

Schimbările făcute la pauză de FCSB

Gigi Becali a făcut prăpăd la pauza meciului cu CFR Cluj, când scorul era 1-0 în favoarea ardelenilor. Latifundiarul din Pipera și-a pierdut răbdarea și a făcut nu mai puțin de patru schimbări.

Astfel, la pauza meciului din Gruia, Gigi Becali a decis să îi scoată din teren pe Baeten, Miculescu, Alhassan și Pantea. În locul lor, în luptă au fost introduși Popa, Băluță, Crețu și Octavian Popescu.

Publicat: 15 09. 2024, 23:26