Gigi Becali îl desființează pe Tavi Popescu: „Am zis că face 50 de milioane de euro, dar el nu face nici 50 de lei”

Gigi Becali e extrem de supărat după remiza dintre FCSB și Universitatea Cluj, 1-1.

Nu a scăpat nici vedeta echipei roș-albastre, Octavian Popescu, de criticile patronului.

Înaintea partidei cu ardeleni, Tavi Popescu era „cotat” la 50 de milioane de către oficialii FCSB.

În meciul FCSB – U Cluj au marcat Adrian Bălan, minutul 45+4, respectiv Florin Tănase, minutul 55 din penalty.

Nici Darius Olaru nu a scăpat de furia lui Becali, deși jucătorul poate pleca pe milioane de euro la o echipă din Emirate: „Arabii ar trebui să îmi ceară să le dau eu bani! Crede că e Maradona”.

„Pe Tavi Popescu, cât vrei, 50 de milioane? Nu-ți dau nici 50 de lei. Acum zic așa, următorul meci zic că face Tavi 100, că acum vorbesc de meciul astă. Acum, Tavi Popescu, doar 50 de lei face.

Tavi Popescu când vine mingea driblează el, e vedetă! Sunt vinovat și eu…Pasează, pentru ce driblezi tu?? Dă pasă simplă. Critica pe care am făcut-o, am făcut-o pentru ei. Să audă toți. Să audă Tavi Popescu, marele Messi, Maradona și Neymar…că a ajuns o mare vedetă. Dacă nu pasezi…dacă nu faci ceva” a declarat Gigi Becali la Digi Sport.

Căpitanul Florin Tănase a fost și el pus la zid de către patronul FCSB: „Tănase e și patron și antrenor, nu ați văzut? Joacă bă, fotbal, că nu ai jucat nimic, nu mai sta să faci tu echipa. Spune el că nu avem lot”.

În meciul FCSB – U Cluj, 1-1, au evoluat echipele:

FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Dawa, Haruţ, S. Şerban (Ov. Popescu 46’) – Olaru, Edjouma (Şut 46’), Fl. Tănase – Cordea (Oaidă 46’), Fl. Coman (I. Stoica 64’), Oct. Popescu (Mamut 78’). Antrenor: Anton Petrea

U Cluj: A. Gorcea – R. Romeo, Fl. Ilie, D. Ispas, P. Pîrvulescu – Remacle (Bic 81’), R. Pires, I. Filip (Piţian 90’) – Tescan (Ely Fernandes 44’), Ad. Bălan (Hlistei 90’), Chipciu. Antrenor: Erik Lincar

Publicat: 18 07. 2022, 00:55
Actualizat: 18 07. 2022, 00:56