Gigi Becali s-a dezlănțuit împotriva lui Darius Olaru şi a lui Tavi Popescu, după Dinamo – FCSB 0-2! „Amenzi! Trebuie dat cu pumnul în masă”

Sursa foto: Mediafax Foto

Deși FCSB s-a impus în derby-ul cu Dinamo, scor 2-0, Gigi Becali nu a ezitat să-i atace pe Darius Olaru și Tavi Popescu. Cei doi ar putea fi amendați dacă nu-și revizuiesc atitudinea.

Căpitanul a avut, însă, o prestație solidă, contribuind inclusiv la golul marcat de Daniel Bîrligea în minutul 26, printr-o foarfecă laterală de toată frumusețea. Cea de-a doua reușită a fost semnată de Alexandru Musi, în minutul 90+3.

În urma acestui succes, roș-albaștrii au urcat pe poziția a cincea, la egalitate cu Oțelul și CFR Cluj. Șapte puncte îi despart acum de liderul Universitatea Cluj.

Gigi Becali a pus tunurile pe Darius Olaru și Tavi Popescu, imediat după Dinamo – FCSB 0-2

Nemulțumit că Darius Olaru încasează prea multe cartonașe galbene, finanțatorul i-a atras atenția, lăsând de înțeles că ar putea recurge la amenzi dacă situația nu se va schimba. Nici Tavi Popescu nu a scăpat „neșifonat”.

„Trebuie amenzi pentru asta. Eu așa le-am spus, amenzi. Pentru ce să ia Olaru atâtea galbene? Dar lui nu ai ce să-i faci, n-ai cum să-i dai amenzi. El nu gândește ce face în timpul meciului, nu ai ce să-i faci.

Dar la Tavi? Să îți vezi de treaba ta, că încă nu ai revenit la adevărata formă. Dacă eu m-aș duce la echipă, s-ar termina cu lucrurile astea. Eu bat cu pumnul în masă. Ce să le fac acum? Trebuie să se bată cu pumnul în masă, că nu înțeleg de vorbă bună”, a declarat Gigi Becali la Digi Sport.

Olaru: „Am vorbit calm și mi-a dat galben foarte ușor”

La scurt timp după fluierul final al partidei, Darius Olaru s-a arătat încântat de jocul echipe sale, dar a lansat un atac la adresa centralului Marian Barbu când a venit vorba despre cartonașul galben încasat pentru proteste.

„Am fost supărat pentru faza din prima repriză. Olsen mi-a spus că nu m-a văzut, dar el când m-a călcat a fost ceva intens. Arbitrul mi-a spus că nu a văzut. Am primit iar cartonaș galben…

Înainte de meci, mi-a spus că eu sunt căpitanul și că eu pot veni să vorbesc cu el. Am mers să vorbesc ceva cu el și mi-a zis că m-am răstit la el. Aș vrea ca de la VAR să publice discuțiile. Am vorbit calm și mi-a dat galben foarte ușor”, a declarat căpitanul FCSB-ului.

Publicat: 21 10. 2024, 00:10
Actualizat: 21 10. 2024, 01:28