Gigi Becali s-a înfuriat la pauza meciului FCSB – Oțelul și a luat decizia! Trei fotbaliști, out din echipă după numai 45 de minute

Gigi Becali nu a mai suportat și a schimbat trei jucători la pauza meciului FCSB – Oțelul.

Partida FCSB – Oțelul contează pentru etapa a 3-a din Superliga.

Gigi Becali, decizie radicală la pauza meciului FCSB – Oțelul

După primele 45 de minute ale partidei de pe stadionul „Steaua”, Oțelul conducea cu scorul de 1-0, deși cele mai multe ocazii de gol s-au înregistrat în contul celor de la FCSB.

Semn că Gigi Becali a fost nemulțumit de jocul roș-albaștrilor, FCSB a efectuat nu mai puțin de trei schimbări în debutul reprizei secunde. Concret, au fost înlocuiți Phelipe, Miculescu și Lixandru cu Băluță, Popa și Ștefănescu.

FCSB a început meciul cu mai multe rezerve în primul „11”, ținând cont de faptul că, miercuri, va disputa partida retur cu Maccabi Tel Aviv, din turul 2 preliminar Champions League.

Echipa de start a FCSB-ului în meciul cu Oțelul: Vlad – Antwi, Haruț, Chiricheș, Kiki- Lixandru, Alhassan – Phelipe, Edjouma, Musi – Miculescu.

„Cele două remize au trecut, nu mai putem face nimic. Chiar dacă am fi câștigat și am fi avut șase puncte, la această echipă, presiunea este la fel în fiecare zi. Club mare, presiune mare. Ne-am fi dorit să avem mai multe puncte. Asta este, suntem la început de sezon, mâine obiectivul este să luăm cele trei puncte”, spunea Elias Charalambous, antrenorul FCSB-ului, înaintea duelului cu Oțelul.

Publicat: 26 07. 2024, 23:30
Actualizat: 26 07. 2024, 23:35