Horațiu Moldovan are zilele numărate la Rapid! Clauza de reziliere și tentația de a aduce un alt portar titular: ce se întâmplă cu gafeurul de la Voluntari!

După greșelile din ultimul timp ale lui Horațiu Moldovan, Rapid n-ar exclude aducerea unui nou portar. Un om care a lucrat cu actualul goalkeeper al giuleștenilor a mărturisit că, cel puțin la începuturile sale, Moldovan nu făcea față nici măcar la antrenamente.

Dezvăluiri uluitoare despre începuturile lui Horațiu Moldovan: „Nu era îndeajuns de bun nici pentru antrenamente”

În cea de-a patra etapă din Superliga, Rapid București a pierdut contra celor de la FC Voluntari, scor 1-2, în cadrul partidei de pe stadionul „Anghel Iordănescu”.

Horațiu Moldovan a greșit nepermis la ambele goluri ale ilfovenilor, iar conducerea clubului bucureștean s-a cam săturat de erorile sale și ar lua în calcul o posibilă venire a unui nou portar.

Goalkeeper-ul giuleștenilor a încasat primul gol încă din secunda 11, însă Marko Dugandzic a egalat în minutul 12. Totuși, cu 8 minute înainte de pauză, Moldovan a ieșit greșit pe o centrare, iar Christopher Braun și-a dat autogol.

„Nu era îndeajuns de bun nici pentru antrenamente!”, povestește o persoană care a colaborat cu Moldovan.

Basarab Panduru crede că lumea nu trebuie să își piardă speranța în Horațiu Moldovan: „Eu nu l-aş scoate din poartă”

Basarab Panduru crede că Horațiu Moldovan nu merită să fie scos din poarta Rapidului, deși a comis două erori monumentale în eșecul cu FC Voluntari, scor 1-2.

„Şutul (n.r. – lui Doru Andrei) e frumos, puternic, dar trece prin el, prin Moldovan. Nu ştiu ce face acolo, vede, nu vede.

(n.r. – Horaţiu Moldovan ar trebui scos din poartă?) Să întreb altceva. În acest început de campionat Târnovanu a apărat bine? Are gafe? În sezonul ăsta a făcut, doar nu s-a băgat mingea în paortă. Ce facem acum, ne pierdem încrederea în Târnovanu? E bun, cred că va fi numărul 1 la naţională.

Acum Moldovan greşeşte, a arătat că scoate 20 de mingi şi greşeşte una. Eu nu l-aş scoate din poartă. Eu nu l-aş scoate, cred în continuare în el, a apărat mingi grele, aş merge cu el”, a spus Basarab Panduru, potrivit Orange Sport.

Publicat: 09 08. 2023, 09:43
Actualizat: 09 08. 2023, 09:52