I-a dat replica lui Gigi Becali! Ce imagine a postat fotbalistul pe care patronul FCSB a spus că l-a „tras de şunci”

SURSA FOTO: PROSPORT
Vezi galeria foto - 7 poze

La aproximativ o săptămână distanță după ce a fost acuzat public de Gigi Becali că are kilograme în plus, Alexandru Musi (20 de ani) a reacționat prin intermediul unei postări realizate pe rețelele de socializare.

Musi a luat parte zilele trecute la o acțiune a echipei naționale U20, pentru care a înscris și un gol, în victoria cu Cehia, scor 1-0, din etapa 3 a Elite League.

Alexandru Musi și-a încordat mușchii și a lăsat de înțeles că se află într-o formă fizică ideală

Alexandru Musi, fotbalist care a bifat 10 partide pentru FCSB în sezonul 2024 – 2025, a fost convocat recent la naționala U20, unde a avut programate două partide.

Una în Elite League, pe 10 octombrie, cu Cehia U20, în care Musi a marcat unicul gol al meciului, și una cu Elveția, partidă amicală, pe 14 octombrie, care s-a încheiat cu o remiză, scor 2-2. În confruntarea din urmă menționată, Musi a jucat în ultimele 45 de minute și a pus umărul la restabilirea egalității de pe tabelă. Elvețienii au condus cu 2-0 la pauză, dar golurile marcate de Atanas Trică și Eduard Radaslavescu, în minutele 52 și 90, le-au permis „tricolorilor” mici să părăsească terenul neînvinși.

La scurt timp după meci, Alexandru Musi a postat o fotografie sugestivă pe pagina sa de Instagram. Aflat în vestiar, alături de Atanas Trică, Musi și-a dat tricoul și și-a încordat mușchii. Gestul său ar putea fi considerat un răspuns pentru Gigi Becali, care l-a acuzat că ar avea kilograme în plus.

Inclusiv pentru descrierea imaginii de pe Instagram, Musi a ales un emoji cu un biceps încordat, dorind din nou să lase de înțeles că se află într-o formă fizică ideală.

Gigi Becali l-a numit „dolofănel”

Pentru FCSB, Musi a marcat un singur gol în totalul de 10 partide bifate în actuala stagiune. În debutul sezonului, el a fost o piesă importantă pentru campioana României, deoarece Tavi Popescu a fost accidentat și el a acoperit regula U21 în dreptul echipei roș-albastre. Ulterior, după revenirea lui Tavi, Musi și-a pierdut postul de titular în campionat.

Tavi Popescu? George, că așa l-am botezat, e mare bucurie. Că dacă și-a revenit și George nu mai am nicio problemă. Aveam o problemă cu U21. Că Pantea nu prea e… cutare. Ăsta, Musi, l-am tras de șunci de la burtă, cum l-a tras ăla, Dorinel Munteanu, pe ăla de tricou. Păi ce e asta mă?! I-am zis și lui Meme: «Băi, nu îl vedeți?!». Că eu îl vedeam pe teren că e dolofănel. Nu știu câte kilograme are… L-am luat după pe Tănase, uite cât are, și i l-am dat exemplu. Nu, dar nu contează asta. Contează că Tavi Popescu, George, e pe cale să fie el cel care a fost și care câștiga meciuri de unul singur. Asta este foarte important pentru noi”, a declarat Gigi Becali, în urmă cu aproximativ o săptămână.

Potrivit Transfermarkt, cota de piață a lui Alexandru Musi este de 800.000 de euro.

Publicat: 15 10. 2024, 10:41