„Îi dau afară pe toți! Să nu mai vină la bază”. Gigi Becali e gata să ia o decizie fără precedent, dacă FCSB îl face de râs

This browser does not support the video element.

Gigi Becali, patronul FCSB, „schimbă foaia” și e gata să ia o decizie radicală împotriva jucătorilor săi.

Finanțatorul campioanei României nu va ezita să-i dea afară dacă aceștia îl vor face de râs.

Gigi Becali a văzut înfrângerea Rapidului cu Botoșani, scor 0-2, și a spus că nu concepe ca echipa sa să piardă în fața unei echipe așa slabe.

Patronul campioanei României nu ar tolera un astfel de rezultat cu penultima clasată și anunță că și-ar da afară toți jucătorii.

„Nu mai e problemă cu play-off-ul. A fost problemă, dar acum nu mai este. Că deja avem un meci în minus și venim pe locul 2 sau 3, nu știu.

Că nu concep să nu câștigăm cu FC Botoșani. Că dacă nu câștigăm, îi dau afară pe toți! Și să plece! Șucu? E treaba lor, fiecare face ce vrea la el acasă.

Eu spun la mine acasă. Dacă nu bați Botoșani, nu ai ce căuta să mai vii acolo la bază. Altă echipă, schimbă tot”, a declarat finanțatorul FCSB, luni, la Palat.

Ce a declarat Marius Șumudică după FC Botoșani – Rapid București 2-0

Marius Șumudică, antrenorul Rapidului, și-a certat jucătorii după meci și le-a reproșat ocaziile ratate.

„Două reprize diametral opuse. În prima repriză am controlat jocul. Am avut ocazii rarisime. Nu am reușit să marcăm. După care începem repriza foarte prost.

Un șut în blocaj, nu urmărim și marchează 1-0. După care ne deschidem și e clar că și-au creat mai multe spații. Iar am avut ocazie mare să marcăm. Hasani dă pe lângă poartă.

Săpunaru, ocazie mare. Fotbalul te pedepsește. Trebuie să marcăm la situațiile pe care le avem. Trebuie să marchezi, altfel nu ai cum să câștigi.

Am fost foarte calm. O să aflați zilele următoare ce am discutat cu ei. Mai contează cu cine joci? Toată lumea spunea că jucăm cu ultima clasată.

Și nu am câștigat. Orice meci e greu. E foarte strâns. Ba ești la retrogradare dacă pierzi un meci, ba ești aproape de play-off dacă câștigi un meci”, a spus Șumudică.

Publicat: 07 10. 2024, 19:03
Actualizat: 07 10. 2024, 19:07