În pline discuții cu Răzvan Burleanu pentru modificarea regulii U21, Gigi Becali a fost salvat chiar de jucătorul care îi este impus de FRF. Cum a reușit Alexandru Musi să deschidă scorul în FCSB – U Cluj

Alexandru Musi, eligibil pentru regula U21, l-a salvat pe Gigi Becali în meciul FCSB – U Cluj din prima etapă a Superligii.

Jucătorul care a fost împrumutat la Petrolul a deschis scorul în minutul 51 din pasa lui Adrian Șut.

După cum bine se știe, Gigi Becali, patronul FCSB, nu e deloc de acord cu regula U21 și i se pare o mare povară.

Cu toate acestea, finanțatorul campioanei nu are încotro și trebuie să țină cont de cerința impusă de Federație, altfel riscă să piardă meciurile la masa verde.

La meciul cu U Cluj, Gigi Becali a fost salvat chiar de jucătorul impus de FRF. Alexandru Musi, eligibil pentru regula U21, a deschis scorul pe stadionul Steaua în urma unui șut spectaculos din afara careului de 16 metri.

VEZI ACI GOLUL.

La doar șase minute după „bijuteria” lui Musi, Dan Nistor a egalat în urma unei lovituri de la 11 metri.

Gigi Becali, mai revoltat ca niciodată

După victoria cu Corvinul, scor 3-0, din Supercupa României, Gigi Becali, patronul FCSB, a lansat un atac incredibil la adresa FRF cu privire la regula U21.

„Maimuțoii votează ce vor ei. Niciunul nu votează cum e dreptatea în România. Până când să ne facă ei? Lăsați-ne în pace! Cu San Marino nu e problemă în preliminarii. Pot juca cu cei trei jucători pe care îi vreau. Dar apoi vine campionatul și trebuie să continui cu ei.

Eu ce fac? Ei zic: «Bă, nu te las!». Băi, nebunule, ți-ai făcut injecții în cap? Nu mai pot. Am zis să-mi văd de treaba mea, dar inima se răzvrătește. Bă, tu ai 66 de ani, dar tot leu ești, nebunule. Intră în război cu criminalii care nu te lasă să îți vezi de treaba ta!”, a declarat Gigi Becali.

Publicat: 13 07. 2024, 23:41
Actualizat: 13 07. 2024, 23:53