„La Steaua uite cum e! Nu stau 17 ani după tine”. Gigi Becali a pus cea mai mare presiune pe Marius Ștefănescu

SURSĂ Sportpictures

Marius Ștefănescu nu reușește să se impună în primul 11 de când a fost transfer de FCSB, iar Gigi Becali pune o presiune imensă pe fotbalistul cumpărat de la Sepsi Sf. Gheorghe.

Recent, latifundiarul din Pipera a vorbit despre situația jucătorului și a dat de înțeles că, la echipa pe care o patronează, fotbaliștii trebuie să demonstreze foarte repede că trebuie să facă parte din echipă.

Gigi Becali pune presiune pe Marius Ștefănescu

Gigi Becali a crezut că a dat marea lovitură în momentul în care l-a transferat pe Marius Ștefănescu de la Sepsi Sf. Gheorghe, în această vară, dar jucătorul nu s-a ridicat la nivelul așteptărilor latifundiarului din Pipera.

Astfel, patronul campioanei României a vorbit de mai multe ori despre situația fotbalistului venit de la echipa lui Laszlo Dioszegi, pe care o pus presiune în mod constant.

La doar câteva ore după meciul cu CFR Cluj, încheiat la egalitate, scor 2-2, Gigi Becali a mai tras un semnal de alarmă și a declarat că la echipa lui sunt titulari doar jucătorii care demonstrează în teren și care reușesc să se impună într-un timp scurt.

„Nu că nu-și dau că sunt la FCSB, e chestie de valoare. Păi ce, Ștefănescu nu vrea? El, săracul, nu vrea? Tu crezi că nu vrea. Eu cred că se va descătușa la un moment dat. Numai să îți spun un lucru. Bă, la Steaua știi cum e, uite cum e. L-ai intrat, l-ai văzut pe Băluță? Acum băiatul e titular! Ștefănescu va intra, să demonstreze și va fi titular. Deci la Steaua nu merge că stai puțin… Nu, tată, demonstrează, că nu stau 17 ani după tine! Demonstrează și rămâi acolo. Am creat concurența asta ca să le fie frică. N-ai văzut cum joacă la Gică, le zbârnâie picioarele. De frică!”, a declarat Gigi Becali, la Palat

FCSB a plecat cu un punct din Gruia

FCSB și CFR Cluj s-au întâlnit duminică, 15 septembrie, în a 9-a etapă a noului sezon de Superliga României, în Gruia. Derby-ul s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, iar campioana României a tremurat serios pentru punctul pe care l-a câștigat.

La pauză, trupa lui Dan Petrescu conducea cu 1-0, grație golului marcat de Louis Munteanu. Tot tânărul atacant a majorat diferența pe tabela de marcaj, la începutul reprizei secunde.

Cu patru schimbări făcute la pauza jocului, FCSB a reușit să reducă diferența prin Alex Băluță, care a marcat în minutul 59. Cel care a stabilit rezultatul final a fost Dawa, care a marcat pentru 2-2 în minutul 87.

Publicat: 16 09. 2024, 19:43