Marius Măldărășanu simte cum îi tremură scaunul, după o nouă înfrângere la scor încasată de Hermannstadt: „Poate să gândesc și patronii la o schimbare inspirată”

Sursa foto: SPort Pictures

Marius Măldărășanu este în pericol, după ce FC Hermannstadt a pierdut din nou la scor în Superliga.

FC Hermannstadt a pierdut al treilea meci la rând în campionat, iar prestația din această seară a sibienilor este îngrijorătoare. Marius Măldărășanu a spus că toată lumea de la clubul sibian dorește binele echipei, care nu trece prin cea mai bună perioadă și a declarat că nu îi e teamă de o eventuală demitere.

Marius Măldărășanu nu stă cu gândul la o eventuală demitere, după Gloria Buzău – FC Hermannstadt 3-0

Antrenorul lui FC Hermannstadt este dezamăgit de maniera în care a pierdut echipa sa și este conștient că are postul pus în pericol. Totuși, Marius Măldărășanu a dorit să îi felicite pe elevii lui pentru spiritul de luptă de care au dat dovadă în deplasarea de la Buzău.

„Dezamăgire, normal că am crezut foarte mult că putem scoate ceva din meciul ăsta. În prima repriză am controlat în totalitate jocul. Au fost două momente psihologice, penalty-ul din finalul primei reprize și această eliminare, o greșeală a lui Ivanov, care intră decisiv la jumătate terenului, deși mai avea un galben.

E foarte greu să joci în 10 oameni, am avut 2 atacanți. Din cauza lipsei rezultatelor, apare nervozitatea, lipsa de luciditate. E greu, suntem dezamăgiți, am încercat, efort mare. Ne trebuie un echilibru, n-am avut în ultimele 3 meciuri. Îți trebuie echilibru în tot ceea ce faci. Să te arunci așa…

Apreciez că nu cedează, dar îți pierzi încrederea, sunt niște scoruri exagerat de mari, în niște meciuri în care am jucat destul de bine. Trei înfrângeri dureroase, e greu de gestionat, vedem ce se întâmplă. La pauză erau foarte triști că fotbalul nu e corect, nu e drept, asta e viața.

Poate va fi cândva drept și cu noi. Teamă nu există (n.r.- de o eventuală demitere). Într-adevăr, sunt decizii care se pot lua. Toată lumea analizează. Poate să gândesc și patronii la o schimbare inspirată, dar nu știu, nu vreau să vorbesc. Sunt supărat, dezamăgit. E o perioadă foarte grea și urâtă, pe fondul unor jocuri bune, dar niște rezultate foarte urâte”, a spus Marius Măldărășanu, la DigiSport.

FC Hermannstadt a ajuns la trei eșecuri consecutive în Superliga

Formația din Sibiu a ajuns la trei înfrângeri la rând în campionat, iar situația nu este una deloc bună. Diferențele de scor au fost extrem de mari, după ce Hermannstadt a fost învinsă de Sepsi Sfântu Gheorghe cu 4-0, acum o etapă, respectiv cu 4-1 de Petrolul Ploiești, în urmă cu două etape.

FC Hermannstadt joacă etapa viitoare pe teren propriu cu Dinamo București, pe 26 octombrie, de la ora 19:00.

Publicat: 18 10. 2024, 22:11