Meciul Farul Constanța – Poli Iaşi a fost întrerupt în minutul 35, după ce nocturna a picat! Cum a reacționat Gică Hagi

Meciul Farul Constanța - Poli Iaşi a fost întrerupt în minutul 35, după ce nocturna a picat! Cum a reacționat Gică Hagi
Vezi galeria foto - 6 poze

Partida Farul Constanța – Poli Iaşi, din etapa a 4-a a Superligii, a fost întreruptă în minutul 35, după ce a picat nocturna, reacția lui Gică Hagi venind imediat!

La câteva zeci de secunde după ce Rivaldinho a deschis scorul Farul Constanța – Poli Iaşi, nocturna a picat, iar meciul a fost întrerupt pentru aproximativ 12 minute.

Reacția lui Gică Hagi după ce s-a oprit nocturna în minutul 35 al meciului Farul Constanța – Poli Iaşi

Farul conduce Poli Iași cu 2-0 la finalul primei reprize, după ce a marcat primul gol în acest sezon competițional. La câteva zeci de secunde după reușita lui Rivaldinho din minutul 35, nocturna a picat.

Într-un interval foarte scurt de timp, Gică Hagi a trecut de la extaz la agonie. După ce s-a bucurat alături de cei de pe banca de rezerve pentru reușita brazilianului, a început să gesticuleze nervos când a picat nocturna.

Jucătorii celor două echipe au rămas pe gazon până când nocturna a funcționat la capacitate maximă

Arbitrul de centru Horia Mladinovici nu a trimis echipele la cabine, astfel că jucătorii au rămas lângă băncile de rezerve, unde au primit indicații de la cei doi tehnicieni.

După aproximativ 5 minute, surpriza a fost și mai mare, deoarece nocturna s-a oprit de tot. Singurele becuri aprinjse erau cele de la reclamele de pe marginea terenului și ale telefoanelor celor din tribune.

Organizatorii au apelat imediat la generatorul de rezervă, astfel că, după aproximativ 12 minute, partida a putut fi reluată în condiții optime.

Farul riscă să piardă meciul cu 0-3, la „masa verde”, dacă nocturna pică din nou

Conform regulamentului, prima problemă de acest gen trebuia remediată într-un interval de o oră, altfe Farul ar fi pierdut meciul cu 0-3 la „masa verde”. Numai că oficialii echipei gazdă nu au scăpat de emoții. Dacă nocturna pică iar, indiferent de perioada de timp, consecințele vor fi aceleași.

Farul conduce Poli Iașpi cu 2-0. Scorul a fost deschis în minutul 35 de brazilianul Rivaldino, care a reluat, din cădere, de la aproximativ 3-4 metri. A fost primul înscris de farul în acest sezon.

Scorul a fost majorat aproape de finalul primei reprize, mai precis în minutul 45+12. Echipa manageriată de Gică Hagi a beneficiat de o lovitură liberă de pe stânga, Grameni a centrat în careu, iar Gabi Iancu a înscris cu o lovitură de cap, de la marginea careului mic.

Publicat: 03 08. 2024, 22:12
Actualizat: 03 08. 2024, 22:13