Mihai Rotaru și-a înecat amarul în whisky, în timpul meciului FCSB – Craiova 2-0! Imaginile disperării patronului oltean: cum a fost filmat de camerele TV!

Mihai Rotaru a băut whisky chiar în timpul partidei FCSB – Craiova. Au apărut imaginile disperării finanțatorului echipei din Bănie. Camerele TV au surprins totul.

FCSB a câștigat partida cu Universitatea Craiova, scor 2-0, după un duel foarte complicat pentru elevii lui Ivaylo Petev, dat fiind că „roș-albaștrii” au dominat meciul și a avut multe ocazii de a marca.

Prezent pe Arena Națională, Mihai Rotaru, patronul Universității Craiova, nu a mai putut face față presiunii și a început să bea dintr-un pahar cu whisky, supărat că jucătorii săi nu reușesc să se impună.

Florinel Coman (25 de ani) a deschis scorul în minutul 29, dintr-o lovitură liberă, patru minute mai târziu scorul ajungând la 2-0 din pricina autogolului lui Ștefan Vlădoiu.

În acest moment, echipa lui Mihai Rotaru este pe locul 3 în clasament, cu 31 de puncte, în vreme ce FCSB rămâne lider detașat al campionatului Superligii, cu 41 de puncte adunate.

Nicușor Bancu (31 de ani), căpitanul oltenilor, consideră că șansele echipei sale de a mai obține titlul s-au spulberat.

„Da, este foarte greu să mai avem șanse la titlu. Dacă am fi câștigat ar fi fost altă situație, acum ne vom concentra pe locul doi, este cel mai accesibil”, a declarat fotbalistul de la Universitatea Craiova, după meciul cu vicecampioana României.

Florinel Coman s-a declarat dezamăgit de evoluția sa în meciul cu rivalii din Bănie

Pe de altă parte, Florinel Coman a spus că formația sa este extrem de determinată să obțină titlul în acest sezon. În plan individual, atacantul roș-albaștrilor a afirmat că este nemulțumit de prestația sa, deși a marcat un gol.

Mai mult, vedeta de la FCSB a vorbit și despre plecarea sa de la gruparea patronată de Gigi Becali.

„Un meci prost făcut de mine, jalnic. N-am făcut un pas, am făcut o fandare spre campionat. Este clar că suntem favoriți, am văzut ce vorbesc contracandidatele că nu se gândesc la campionat, noi ne gândim.

E greșeală de portar la primul gol. Chiri ne-a transmis și la pauză, trebuie să dăm drumul să jucăm, era clar că trebuie să rămânem la fel de montați, Craiova a întors rezultatul cu Rapid. Am făcut un meci defensiv foarte bun, cel mai bun meci făcut de Crețu în toată cariera lui.

Meciuri deschise, este clar că va fi un spectacol, dar nu jucăm la spectacol, vrem să luăm trei puncte, nimic mai mult. (n.r. despre oferta de la Gigi Becali legată de mărirea de salariu) O am pe masă? Cred că voi pleca la vară.

Îmi doresc să schimb, este normal, sunt angrenat aici, sunt cu echipa, îmi dau viața pe teren până la ultima picătură de sânge. Obiectivul este câștigarea campionatului. Acesta este visul meu”, a spus Florinel Coman.

Publicat: 08 04. 2024, 15:09
Actualizat: 08 04. 2024, 16:00