Nelu Varga anunță hegemonia lui CFR Cluj în fața FCSB și a Rapidului, în Superliga! Câți ani de tristețe îi aşteaptă pe Gigi Becali și pe Dan Șucu: „Aşa facem noi”. EXCLUSIV

Nelu Varga a avut o declarație „explozivă” și a anunțat hegemonia lui CFR Cluj în fața FCSB și a Rapidului.

Declarația patronului de la CFR Cluj vine după ce formația lui Dan Petrescu s-a impus în fața celor de la Neman, 5-0, în manșa retur a turului 2 preliminar Conference League.

Nelu Varga anunță că CFR Cluj le va surclasa pe FCSB și Rapid în următorii ani

Imediat după Neman – CFR Cluj, 0-5, Nelu Varga a vorbit cu ProSport. Patronul celor de la CFR Cluj a dezvăluit că petrece, alături de prieteni, calificarea în turul 3 preliminar Conference League.

Totodată, omul de afaceri a spus, mai în glumă, mai în serios, că în următorii cinci ani CFR Cluj va fi campioana României.

„Sunt fericit. Acum petrec alături de prieteni. Mă așteptam să câștigăm cu 7-0. De acum înainte, cinci ani numai CFR Cluj va fi campioană. Așa facem noi, cinci ani luăm titlul, apoi doi ani pauză, apoi încă cinci ani luăm titlul”, a declarat Nelu Varga, în exclusivitate, pentru ProSport.

Dan Petrescu, mulțumit după ce CFR Cluj a spulberat-o pe Neman

Dan Petrescu s-a declarat mulțumit de cum s-a prezentat echipa sa în meciul retur cu Neman, având în vedere că partida tur s-a terminat cu o remiză, 0-0.

„După două meciuri fără gol marcat eram toţi sub presiune. Am fost foarte concentraţi, am intrat bine în meci. Chiar dacă am bătut cu 5-0, scorul nu arată diferenţa dintre noi şi ei. Am avut şi puţin noroc în prima repriză, au avut şi ei nişte ocazii.

Primul gol a fost cel mai important, mai ales că în ultimele două meciuri nu am marcat. A fost şi din fază fixă, ne-am bucurat foarte mult. Dani a marcat două goluri extraordinare şi pe final era mai uşor să joci când ai 3-0, 4-0.

Puteam să jucăm şi mai bine în repriza a doua, dar dacă am bătut cu 5-0 e greu să mai zic ceva de cineva. Eu vreau mereu să fie totul perfect, dar 5-0 e 5-0. Poate am marcat prea multe goluri, trebuia să mai lăsăm şi pentru alte goluri.

Bîrligea e un jucător fantastic, astăzi (n.r. joi, 1 august) a demonstrat-o. El a fost acolo şi a marcat. Acum va fi concurenţă mai mare şi pentru el, cu Postolachi, cu Michael şi Louis Munteanu. Cred că arătăm mai bine ca lot acum”, a spus Dan Petrescu, la finalul partidei cu Neman.

Publicat: 02 08. 2024, 00:07
Actualizat: 02 08. 2024, 00:13