Reacția fabuloasă a lui Gică Popescu, după Farul – FCSB! „Baciul” vorbește după ce a devenit campion cu o echipă de puști: „Urmează petrecere!”

Gică Popescu a fost cel mai celebru condamnat din ”Dosarul Transferurilor”

Gică Popescu a avut o reacție fabuloasă după ce meciul dintre Farul și FCSB s-a încheiat cu scorul de 3-2 pentru dobrogeni, iar formația condusă de Gică Hagi a cucerit titlul în Superliga.

Gică Popescu, reacție fabuloasă după Farul – FCSB

Președintele dobrogenilor a catalogat remontada elevilor lui Gică Hagi drept „senzațională”, după ce formația roș-albastră conducea cu 2-0 încă din minutul 17 al jocului.

Popescu susține că începutul furtunos de partidă a oferit spectaculozitate disputei de la Ovidiu și a savurat pe deplin succesul elevilor lui Hagi.

„Am revenit senzațional contra uneia dintre cele mai bune echipe din Liga 1, am condus 33 de etape din acest campionat. E o victorie senzațională, jucătorii au fost incredibili, publicul senzațional.

Dacă am fi câștigat cu lejeritate, nu ar mai fi fost așa spectaculos. Au fost cele mai bune meciuri în play-off.

Dezamăgire am simțit în startul partidei, a fost foarte important golul marcat înainte de pauză. Urmează petrecere, mai urmează un meci pe care îl vom trata cu respect”, a declarat Gică Popescu, la finalul meciului.

Echipele de la Farul – FCSB

Farul: Aioani – Kiki, Larie, Artean, Borza – T. Băluță, Nedelcu, Grameni – Ad. Mazilu, L. Munteanu, Mateus Barbosa
Rezerve: Buzbuchi – Sîrbu, Boli, Doukoure, Casap, N. Popescu, V. Morar, Sali, I. Cojocaru
Antrenor: Gică Hagi

FCSB: Târnovanu – Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic – Ov. Popescu, Ad. Șut, Olaru – Oct. Popescu, Compagno, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – Miculescu, I. Cristea, Omrani, Nikolov, Oaidă, Pantea, Radaslavescu, Cordea
Antrenor: Elias Charalambous

Publicat: 21 05. 2023, 23:26