Reacția lui Ilie Năstase, din 5 cuvinte, despre derby-ul FCSB – Rapid

FCSB, echipa lui Gigi Becali, a remizat cu Rapid București, scor 2-2, în cea de-a 5-a etapă a play-off-ului.

Ilie Năstase, fostul mare jucător de tenis, s-a uitat și el la meci și a ținut să descrie derby-ul în cinci cuvinte.

Ilie Năstase a prins și el puțin din derby-ul FCSB – Rapid, scor 2-2, care a avut loc pe Arena Națională. Întrebat de meciul în sine, fostul mare jucător de tenis a tras o concluzie cât se poate de clară: „Mai multă gălăgie decât fotbal”.

„M-am uitat un pic la meci aseară. Eram un pic obosit, pentru că venisem de la tenis, însă m-am uitat un pic. Mai multă gălăgie decât fotbal.

(n.r. – FCSB campioană?) Nu știu. Nu! Păi, deocamdată nu este”, a spus Ilie Năstase, la sfârșitul finalei de la Țiriac Open.

Este pentru prima oară când înțeleg ce înseamnă «Rapid, singuri împotriva tuturor». Nu îmi arog merite de specialist, dar a fost un arbitraj de partea FCSB, cel mai prost pe care l-am văzut.

Sunt extrem de dezamăgit. Pentru mine, Rapid a câștigat, în condițiile unui stadion ostil, în condițiile unui arbitraj ostil”, a spus Dan Șucu, patronul Rapidului, despre arbitraj, potrivit Prima Sport.

Ilie Dumitrescu, uimit de un jucător de la FCSB după derby-ul cu Rapid: „Singurul care a făcut ceva”

Ilie Dumitrescu a lăudat prestația lui Alex Băluță din meciul cu Rapid. Analistul crede că fotbalistul FCSB-ului a adus un mare plus pe faza de atac a grupării roș-albastre.

„Au fost momente foarte bune de joc. Prima repriză a fost a FCSB-ului, cu Coman acolo în față, apoi a fost Olaru care a marcat primul gol. Apoi au fost 15 minute în care Rapid a controlat jocul și a marcat două goluri. Chiar să putea să profite și mai mult în acele momente și să facă 3-1.

După aia, FCSB a mutat foarte bine la pauză, cu Băluță, o mutare foarte bună. Un jucător foarte bun, un punct de sprijin, o mobilitate mai bună între linii. A adus un plus pe faza pe atac. Singurul care a reușit să facă ceva acolo în față.

Până la urmă a fost un rezultat echitabil și un rezultat care îi păstrează FCSB-ului acest avantaj mare pe care îl are în fața ocupantei locului doi”, a afirmat Ilie Dumitrescu la Digi Sport.

Publicat: 21 04. 2024, 21:12
Actualizat: 21 04. 2024, 21:17