Șoc la Craiova: Adiță Mititelu a ajuns de urgență la spital, după ce s-a intoxicat cu antidepresive! Ce l-a doborât mental pe fiul lui Adrian Mititelu și prima reacție a milionarului. EXCLUSIV

Adiță Mititelu a clacat psihic din cauza stresului cauzat de fotbal și a luat prea multe antidepresive: s-a intoxicat și a fost dus de urgență la spital, conform surselor ProSport.

Fiul lui Adrian Mititelu este foarte implicat emoțional în activitatea de la FC U Craiova, iar meciul cu Dinamo, în care formația din Bănie a egalat în prelungiri, l-a dat definitiv peste cap. Pentru a-și putea controla emoțiile, băiatul patronului de la FC U ar fi luat, conform spuselor propriului tată, mai multe pastile de calmare.

Practic, s-ar fi otrăvit singur. Din informațiile noastre, Mititelu jr. a ajuns de urgență la spital, acolo unde este internat în acest moment.

Adrian Mititelu jr. s-a intoxicat cu antidepresive, după FC U Craiova – Dinamo: „Nu a vrut să se sinucidă!”

Tensiunea luptei pentru evitarea retrogradării este foarte mare în Superliga, iar la Craiova vulcanul a erupt. După ce s-a certat până și cu tatăl său pentru cum a gestionat situația de la club, Adrian Mititelu a trecut printr-o stare emoțională teribilă la partida de sâmbătă de la amiază, dintre FC U și Dinamo. Această informație a fost anunțată de colegii de la iamsport.ro.

Meciul s-a terminat cu scorul de 1-1, după ce gazdele au egalat pe final, în prelungiri. Pentru a încerca să scape de stresul cumplit, Mititelu jr. ar fi apelat la niște pastile antidepresive. Doar că a luat prea multe și s-a otrăvit, fiind aproape de o tragedie!

Adrian Mititelu sr. a povestit pentru ProSport ce s-a întâmplat: „E în spital. A luat niște medicamente pe fond de stres. Antidepresive d-alea, ca Xanaxul, dar nu Xanax. Nu știu cum se numesc. Acum e bine. Nu a vrut să se sinucidă! După meciul cu Dinamo, pe fond de stres, a luat mai multe decât trebuia”, a declarat Adrian Mititelu.

FC U Craiova, egal norocos cu Dinamo

FC U Craiova a smuls, in extremis, un rezultat de egalitate în meciul cu Dinamo, 1-1. Formația din Bănie s-a văzut condusă încă din prima repriză, după golul lui Milanov, apoi a reușit să obțină un punct după reușita lui Vladislav Blănuță din prelungiri.

Cu toate acestea, oltenii rămân ultimii în clasamentul play-out-ului din Superliga, cu numai 18 puncte, atât cât are și FC Botoșani.

În următoarea etapă, FC U Craiova evoluează pe terenul lui FC Voluntari.

Publicat: 21 04. 2024, 10:09
Actualizat: 21 04. 2024, 10:22