Şoc pentru Gică Hagi în Giuleşti! Rapid i-a dat Farului două goluri în 4 minute, după erori defensive nepermise, iar „Regele” a rămas stupefiat | VIDEO

Campioana Farul Constanța a încasat două goluri în doar patru minute în meciul cu Rapid București.

Șoc pentru Gică Hagi în Giuleşti! Rapid i-a dat Farului două goluri în 4 minute, după erori defensive nepermise, iar „Regele” a rămas stupefiat

Meciul dintre Rapid București și Farul Constanța s-a disputat duminică seară, în cadrul etapei a șasea din Superliga, pe stadionul din Giulești și s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 3-1, după golurile marcate de către Emmers, în minutul 34, Dugandzic, în minutul 38, respectiv Ioniță, în minutul 88. Pentru constănțeni a înscris Mazilu, în minutul 79.

În minutul 34 al acestei întâlniri, Emmers a șutat puternic din fața careului de 16 metri, direct sub bara transversală a porții apărate de către Marian Aioani.

După doar patru minute, rapidiștii au ajuns din nou în careul campioanei, mingea a ajung la Marko Dugandzic, în apropierea punctului cu var, iar croatul a trimis puternic direct în poarta lui Marian Aioani, ducând scorul la 2-0.

Gheorghe Hagi a rămas „interzis” după cele două reușite ale giuleștenilor. La prima reușită a trupei lui Cristiano Bergodi, „Regele” s-a întors nervos către Ștefan Preda, antrenorul cu portarii de la Farul Constanța, și l-a certat pentru golul încasat de către Marian Aioani.

• Vezi AICI VIDEO cu golurile marcate de către Rapid în meciul cu Farul Constanța!

Echipele de start în Rapid București – Farul Constanța:

Rapid București: H. Moldovan – Braun, Săpunaru, P. Iacob, Borza – Emmers, Oaidă, Borja Valle – Bamgboye, Dugandzic, Petrila
Rezerve: Drăghia, Onea, Junior Morais, I. Cristea, Al. Ioniță II, Albu, Papeau, Kait, Cîrjan
Antrenor: Cristiano Bergodi

Farul Constanța: Aioani – Sîrbu, Larie, M. Popescu, Kiki – Artean, T. Băluță, Grameni – Ad. Mazilu, Carnat, E. Sali
Rezerve: Buzbuchi, Dussaut, Boli, Queiros, Nedelcu, Vînă, Rivaldinho, Budescu, Andronache
Antrenor: Gheorghe Hagi

Stadion: „Giulești”, Superbet Arena
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei) / A1: Vasile Marinescu (București) / A2: Ovidiu Artene (Vaslui) / Arbitru VAR: Cătălin Popa (Pitești) / Arbitru AVAR: George Florin Neacșu (Câmpulung Muscel) / R1: Marcel Bîrsan (București) / Observator arbitri: Aron Huzu (Sibiu)

Publicat: 20 08. 2023, 19:06
Actualizat: 20 08. 2023, 20:15