Târnovanu, gafă imensă în FCSB – Petrolul Ploieşti! Portarul a ieşit greşit şi prahovenii au egalat în minutul 90+6

SURSĂ Sportpictures

Ștefan Târnovanu a comis o gafă imensă în finalul meciului dintre FCSB și Petrolul Ploiești, încheiat la egalitate, scor 1-1.

Portarul campioanei României a ieșit greșit pe o centrare iar prahovenii au profitat de această șansă uriașă și au egalat în minutul 90+6.

Târnovanu, gafă imensă în FCSB – Petrolul Ploieşti!

Doar câteva secunde a despărțit-o pe FCSB de o victorie pe stadionul Steaua, în fața celor de la Petrolul Ploiești, din etapa a 10-a a Superligii României.

Campioana României a reușit să deschidă scorul foarte repede, în minutul 3 al partidei, prin Alex Băluță. Planurile lui Gigi Becali au fost date peste cap în minutul 30, când Mihai Popescu a văzut cartonașul roșu după un fault asupra lui Alex Tudorie. Într-un duel aerian, fundașul central l-a lovit cu cotul în cap pe atacantul prahovenilor, care a sângerat și a avut nevoie de ajutor medical.

FCSB a intrat în avantaj la vestiare și părea că are jocul sub control, iar juca în 10. Astfel, roș-albaștrii au reușit să mențină avantajul fragil de pe tabela de marcaj aproximativ o oră. În minutul 90+6, Ștefan Târnovanu a ieșit greșit pe o centrare, iar Alex Tudorie a reușit să înscrie cu o lovitură de cap și să restabilească egalitatea pe tabela de marcaj. Astfel, Petrolul Ploiești a reușit, pe ultima sută de metri, să obțină un punct pe terenul campioanei României.

Publicat: 21 09. 2024, 23:59