Tony da Silva a răbufnit după gafele fundașilor săi din meciul cu Dinamo: ”Noi suntem Moș Crăciun în alb-albastru. Nu se poate așa ceva! Suntem la Liga 1, nu la Under 15 sau Under 16”

Poli Iași a remizat acasă cu Dinamo, scor 2-2 (2-1), luni seară, în ultimul meci al etapei a 5-a a SuperLigii.

Moldovenii au fost conduși încă din minutul 1, după ce Selmani a marcat dintr-un penalty comis de Samayoa, dar trupa lui Tony da Silva a întors rezultatul până la pauză, prin Bordeianu și Samayoa. În repriza secundă, fundașul dreapta Todoroski a comis-o și el, înscriind în propria poartă, astfel că Dinamo a obținut un punct în Copou, după ce a primit două cadouri din partea gazdelor.

Tony da Silva, frustrat după gafele fundașilor săi din meciul cu Dinamo

La final, antrenorul Iașiului, Tony da Silva, a răbufnit după gafele fundașilor săi.

”A fost un meci frumos, spectaculos, cu patru goluri marcate de Poli Iași. Noi suntem Moș Crăciun în alb și albastru. În fiecare meci noi dăm cadouri la adversari și fotbalul ne pedepsește. E un rezultat echitabil, dar voiam 3 puncte. Sunt supărat că noi suntem Moș Crăciun. Eu sunt cel mai mare vinovat de asta, pentru că sunt antrenorul echipei. Dar sunt frustrat pentru că azi am dat 4 goluri. La fiecare meci noi suntem Moș Crăciun. Nu este un meci să zici bravo adversarului! A fost o fază frumoasă, un gol frumos… Noi dăm și golurile lor. Mi-e ciudă că muncim atât de mult în fiecare săptămână, iar la meciuri suntem Moș Crăciun. Iar noi nu primim nimic de la adversari. Asta le-am spus și lor la final de meci, nu se poate așa ceva! Suntem la Liga 1, nu la Under 15 sau Under 16”, a declarat Tony da Silva după meciul cu Dinamo.

Publicat: 13 08. 2024, 08:29