Valeriu Iftime e în al nouălea cer după FC Botoșani – Dinamo 2-1! Elogiu pentru fotbalistul pe care i l-a propus lui Gigi Becali: „E un miracol!”

Valeriu Iftime e în al nouălea cer după ce FC Botoșani a reușit să se impună în fața celor de la Dinamo București, cu scorul de 2-1. Patronul moldovenilor a vorbit la superlativ despre un fotbalist pe care i l-a propus lui Gigi Becali.

FC Botoșani a reușit să marcheze golul victoriei în minutele de prelungiri și a trimis-o pe Dinamo pe loc direct retrogradabil.

Valeriu Iftime e în al nouălea cer după FC Botoșani – Dinamo 2-1!

Valeriu Iftime e în al nouălea cer după ce FC Botoșani a reușit să se impună în derby-ul pentru evitarea retrogradării, cu Dinamo București, scor 2-1. Moldovenii nu au avut o misiune ușoară, chiar dacă au reușit să deschidă scorul încă din minutul 14 și au evoluat cu un om în plus o repriză întreagă.

Bucureștenii au reușit egalarea pe finalul primei reprize și au sperat că vor obține măcar un egal până în primul minut de prelungiri, când Mailat a reușit să înscrie și să aducă victoria moldovenilor.

Patronul celor de la FC Botoșani a fost extrem de încântat de jocul prestat de echipa antrenată de Bogdan Andone și a vorbit la superlativ despre marcatorul celui de-al doilea gol.

„E prea mare bucuria. Un meci de șase puncte cu contracandidata mea! E extraordinar că am dat gol în ultimul minut. A apărut acest miracol de copil. Se numește Mailat. A dat golul când a trebuit. Un gol perfect. Jucăm la maximă intensitate! O adrenalină incredibilă.

Dacă Bogdan Andone care e un monument de calm a ajuns să se enerveze. Vă dați seama. Fotbalul e foarte frumos la Botoșani în perioada asta și sper să ieșim din zona asta. Să scăpăm de retrogradare. Totul e la mâna noastră.

Mailat e acolo! Are gol în fiecare meci. Scuze, gata! Acum nu mai pot vorbi de dat, de luat. El trebuie să joace. 30 de minute. Încă nu e Mailat ăla bun și valoros. Dar joacă. Avem nevoie de el. Mai sunt trei meciuri. Dacă luăm cinci puncte ar fi senzațional. Cu șase puncte suntem calificați fără baraj”, a declarat Valeriu Iftime, conform sport.ro.

Publicat: 23 04. 2024, 23:20