Zeljko Kopic, în stare de șoc după finalul de infarct de la FC Botoșani – Dinamo 2-1: „N-am mai trăit în viața mea așa ceva”

Zeljko Kopic la startul meciului de fotbal dintre FC Botoșani și Dinamo București, contând pentru Superliga Superbet Play-Out, desfășurat pe Stadionul Municipal din Botoșani, marți 23 aprilie 2024. © FOTO: Ionuț TABULTOC/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 5 poze

Dinamo București a pierdut dramatic meciul cu Botoșani, scor 1-2, din a 6-a etapă a play-out-ului din Superliga.

Vizibil extenuat, Zeljko Kopic, antrenorul „câinilor”, a tras o concluzie clară după ce echipa sa a primit gol la ultima fază.

Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo, și-a găsit cu greu cuvintele după ce „câinii” au pierdut dramatic meciul cu Botoșani, scor 1-2. Formația din Ștefan cel Mare a încasat gol la ultima fază, iar în urma acestui eșec a căzut pe loc direct retrogradabil.

Tehnicianul croat a mărturisit că nu a mai trecut niciodată în viața sa printr-o astfel de situație.

„Am pierdut meciul în ultimul minut. Nu am mai trăit o asemenea experiență în viața mea, pentru mine este greu să spun ceva. Dacă vorbesc despre a doua repriză, jucătorii s-au luptat, ne-am apărat foarte bine și cred că Botoșani nu a avut ocazii mari până la ultimul minut.

O să fie foarte greu. În prima repriză am avut multe ocazii, după primul gol primit am început să jucăm mai în față, am avut penalty, am marcat, dar e greu.

Trebuie să ne revenim și să jucăm vineri cu Voluntari cu tot ce avem. Când primești asemenea gol e greu să explici”, a declarat Zeljko Kopic.

Un meci foarte frustrant pentru noi, e greu. Știam că va fi greu, orice meci e greu din play-out. Suntem foarte supărați. Nici nu știu ce să spun, deja este penibil și aici suntem toți implicați. Nu arăt cu degetul, toți suntem implicați, dar ceva nu este în regulă. Urmează un meci cu Voluntari, acela va fi pe viață și pe moarte. Mai avem speranță, mai sunt 3 meciuri de jucat, dar e greu să te ridici mental cu meciuri ca acestea care te storc mental că pierzi în ultimele minute”, a spus Dennis Politic după meci.

Publicat: 23 04. 2024, 23:00
Actualizat: 24 04. 2024, 12:59