Zeljko Kopic, la pragul prăbușirii emoționale, după U Cluj – Dinamo 3-3! Ce nu poate înțelege antrenorul „câinilor” și mesajul pe care îl are pentru jucători și fani

Zeljko Kopic în meciul de fotbal dintre FC Universitatea Cluj și Dinamo București contând pentru Superliga Superbet Play-Out, desfășurat pe Stadionul CLUJ ARENA din Cluj-Napoca, sâmbătă 4 mai 2024. © FOTO: Flaviu BUBOI/SPORT PICTURES

Zeljko Kopic a apărut aproape de pragul prăbușirii emoționale la flash-interviu, după meciul dintre U Cluj și Dinamo, încheiat 3-3, în etapa 8 a play-out-ului din Superliga.

Deși au fost la câteva momente de un succes extrem de important, „câinii” au primit din nou gol în minutele de prelungiri și au scăpat cele trei puncte printre degete.

Zeljko Kopic, la pragul prăbușirii emoționale, după U Cluj – Dinamo 3-3

Kopic a fost mulțumit de prestația elevilor săi și a insistat asupra faptului că devine extrem de frustrant pentru Dinamo să primească atâtea goluri în ultimele minute ale partidelor.

„Am făcut un meci bun, au fost destule lucruri pozitive. E dificil să primești un gol într-un asemenea mod, e frustrant și e foarte dificil de explicat. Nu cred că a fost vorba de teamă, am arătat că putem face față presiunii. Avem în lot jucători care stau bine psihic. Am primit șase-șapte goluri în ultimul minut, s-a întâmplat de foarte multe ori.

Am făcut un joc bun, Gnahore a dat totul la mijloc. Rămân la părerea că jocul a fost bun, dar am luat două goluri din greșelile noastre. Dar, pentru mine au fost multe lucruri bune.

Vom lupta până la capăt. În ultimele săptămâni am pierdut foarte multe puncte având meciuri în mână, acum depindem și de adversari, de celelalte echipe. Treaba noastră e să luptăm până la capăt pentru Dinamo, nu renunțăm”, a spus Zeljko Kopic, după U Cluj – Dinamo 3-3.

Echipele de la U Cluj – Dinamo 3-3

Dinamo: Golubovic – Patriche, Velkovski, Homawoo – De Moura, Milanov, Gnahore, Pavicic, Politic – Bani, Gregorio
Rezerve: Răilean, Iglesias, D. Irimia, Ilic, Bordușanu, Neagu, R. Grigore, A. Irimia, N. Roșu, Amzăr. Costin
Antrenor: Zeljko Kopic

U Cluj: Gorcea – Oancea, Masoero, Thalisson, Chipciu – Silaghi, Bic, Nistor – Roguljic, Anselmo, D. Popa
Rezerve: Germonas, Chinteș, Techereș, Roger, Simon, Grobry, Pănoiu, Ilie, Chirilă
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Publicat: 04 05. 2024, 22:38