„Te-ai îngrăşat la FCSB! Ai cinci kile în plus”. Gigi Becali a anunțat fotbalistul pe care vrea să-l amendeze şi care riscă să fie dat afară

FCSB a câștigat primul meci din noul sezon al Superligii contra campioanei de acum doi ani, Farul Constanța, scor 3-2. Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, deși a câștigat meciul, a avut critici la adresa unor jucători.

Elevii lui Elias Charalambous au avut un meci dificil aseară, însă victoria a venit, în cele din urmă, pentru campioana României, care are un moral bun pentru returul din Champions League cu Sparta Praga. Gigi Becali a intervenit din nou și a lansat un atac dur la adresa lui Daniel Popa, ieșit de pe teren în minutul 46 al meciului, Alexandru Băluță luându-i locul pe teren.

Gigi Becali spune că Daniel Popa s-a îngrășat de când a venit la FCSB

Sosit chiar în această vară la FCSB, de la Universitatea Cluj, Daniel Popa nu a avut nevoie de foarte multe meciuri pentru a intra în dizgrația patronului campioanei României. Gigi Becali a fost tranșant și a spus că Daniel Popa ar trebui să fie amendat, pentru că a luat în greutate de la transferul său la formația „roș-albastră”.

Gigi Becali a mai trecut doi fotbaliști pe „lista neagă” de la FCSB

Latifundiarul din Pipera a intervenit imediat după meciul de vineri seara și a „mitraliat” la adresa altor doi fotbaliști ce au fost titulari în duelul de aseară cu Farul Constanța, Nana Antwi și Vlad Chiricheș.

„Mi-a plăcut prima repriză, trebuia să marcăm patru-cinci goluri. Nu mi-a plăcut Antwi, care nu dă o centrare, nu mi-a plăcut Chiricheș, care a luat două goluri. Mi-a plăcut că am câștigat, dar nu mi-a plăcut că am schimbat echipa. Prima echipă a avut cinci ocazii, echipa a doua nu a avut ocazii și a dat două goluri.

S-a stabilit de la început să joace câte o repriză. Așa am stabilit. Am scos câțiva jucători. Olaru a câștigat meciul, e meciul lui. Nu erau semne de întrebare, nu uita Olaru fotbalul, erau semne de întrebare că nu s-a antrenat acolo (n.r. la națională). Popa nu dă gol din doi metri. Trebuia doar să întindă piciorul și să o bage în poartă”, a declarat Gigi Becali, la Prima Sport.

Publicat: 10 08. 2024, 09:50
Actualizat: 10 08. 2024, 09:51