Meseriașii Oțelului vor în Polonia!** Campioana a luat caimacul primei faze zonale din Cupa „Hagi Danone”

Etapa de la Galați a Cupei „Hagi Danone”, desfășurată în weekend, a fost dominată categoric de puștii Oțelului. Marian Popa a ieșit portarul turneului, Antonio Sefer a fost desemnat tehnicul competiției, iar Andrei Bordeianu, cel pe care ProSport vi l-a prezentat în preambulul întrecerii, a primit distincția de cel mai bun jucător.

Faza de la Galați a Cupei „Hagi Danone” n-a avut istoric. Cei mai mici mingicari ai Oțelului au trecut de CSM Focșani cu 11-0 și de Luceafărul Brăila cu 3-1 (în grupe), de Academia Gheorghe Hagi cu 3-0 (în semifinale) și din nou de reprezentanta Brăilei în finală. Ultimul act a fost însă adjudecat la loviturile de departajare, după 0-0 în timpul regulamentar. Premiile individuale au ajuns tot în tabăra campioanei primei etape zonale. Marian Popa, un goalkeeper de 12 ani extrem de vocal, a fost desemnat portarul competiției, iar Antonio Sefer le-a luat tuturor ochii prin driblingurile sale spectaculoase. Prin urmare, el s-a ales cu diploma de cel mai tehnic, în vreme ce Andrei Bordeianu, simpaticul blondin prezentat de Prosport încă de sâmbătă, a rupt tot.

Publicat: 27 03. 2012, 09:06
Actualizat: 27 03. 2012, 09:07